GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:59

GÜNAYDIN GENÇLERLE

Eğitimci-Yazar Mehmet Ali GÜNAYDIN Gençlerle Bir Araya Geldi

GÜNAYDIN GENÇLERLE

Marmara Eğitim Kurumlarında düzenlenen söyleşide lise öğrencileri ile bir araya gelen Mehmet Ali GÜNAYDIN, okuma ve yazmanın öneminden bahsettiği konuşmasında; kitap okumanın kişisel gelişimimiz ve toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir önem arz ettiğini vurgulayarak, sadece kitap okumanın yeterli olmayacağını bunun yanında yazma konusunun da ihmal edilmemesinin altını çizdi. Araştırmanın, incelemenin, yeni bilgiler edinmenin ve bu bilgiler ışığında kaleme sarılarak yazılan eserlerle kültürel devamlılığımızın sağlanmasının gerekliliğine değindi.

Ayrıca yazarlık serüveni hakkında bilgiler aktaran Mehmet Ali GÜNAYDIN, bu konudaki kendi tecrübelerini gençlerle paylaştı. Bir edebi eser ortaya koymak çok güç bir iş olsa da yazmanın kendisi açısından vazgeçilmez bir tutku olduğuna ve kendi hayatının okuma-yazma-anlatma üçgeni üzerine inşa edildiğine yer verdi.

Okuyarak, yazarak ve anlatarak Türk toplumuna hizmet etmeyi kendine görev addettiğini belirten Mehmet Ali GÜNAYDIN, ilk kitabı olan Kökbörüler ve yakın zamanda çıkacak olan ikinci kitabı hakkında dinleyicilere bilgiler vererek söyleşiyi sonlandırdı.

AdminAdmin