GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 14:44   Güncelleme : 30-04-2022 15:09

GÜRSEL EROL NE YAPACAK?

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Mustafapaşa Mahallesi’nde bayan vatandaşa “senin önceki evinde duşakabin var mıydı?” şeklindeki konuşması Türkiye gündeminde geniş yer buldu.

GÜRSEL EROL NE YAPACAK?

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Mustafapaşa Mahallesi’nde bayan vatandaşa “senin önceki evinde duşakabin var mıydı?” şeklindeki konuşması Türkiye gündeminde geniş yer bulmasına ve toplumun her kesiminden çok büyük tepki almasına rağmen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un sessizliği kamuoyunda farklı değerlendirmelerin yapılmasına neden oldu.

ŞERİFOĞULLARI ÖZÜR DİLEMELİDİR

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın vatandaşa karşı kullandığı ve büyük tepki çeken sözleri üzerine önceki gün bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran,“Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlularının depremzede bir kadınla yaptığı sohbet bizleri üzmüştür. Belki de kendi seçmeni olan bir ablamıza, lüks sayılmayacak, her evde olan bir eşyayı layık görmeyerek alaycı üslupla yaklaşması toplum vicdanını ve bizleri derinden yaralamıştır. Bilinmelidir ki, Elazığlı ve Türkiye vatandaşı her şeyin en iyisine layıktır. ‘Sizin evde duşa kabin var mıydı?’ gibi bir söylem, ‘siz buna layık değilsiniz. Bu sizde nasıl olur?’ düşüncesinin tezahürdür. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı önce o ablamızdan daha sonra da tüm halkımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.’’ demişti.

GECE SAAT İKİ DE CEVAP GELDİ

 

CHP Elazığ İl Başkanı Duran’ım açıklamasına gecenin saat ikide cevap veren Şerifoğulları açıklamasında ”CHP İl Başkanlığının bu tutumu, kelimenin tam anlamıyla şark kurnazlığıdır. CHP zihniyeti tam olarak işte budur! CHP İl Başkanlığı vatandaşına tepeden bakan birilerini görmek istiyorsa dönüp CHP'ye baksın. CHP'nin tarihine baksın. Depremden bir yıl sonra Elazığ'a gelen parti yönetimine baksın.Elazığ'a okul yapacağım vaadi ile gelip, buradan koşarcasına Diyarbakır'a geçerek PKK'lılarla boy boy görüntü veren başkanına baksın. Aradığı üsttenciliği CHP'de bulacaklardır.” sözleriyle tüm CHP lileri eleştiri yağmuruna tutmuştu.

ŞERİFOĞULLARI İÇİN BU İLK DEĞİL

 

Belediye Başkanı Şerifoğulları daha önce yaptığı imar planı değişikliği için bu rant planıdır diyen Gürsel Erol için 2020 yılının Mayıs Ayında Katıldığı bir tv programında “Siyasi sahtekar,Liseden sonra bir eğitimi oldumu,cebinde kırk maske ile geziyor,Google a “Gürsel erol ihale “yazın bakalım ne çıkıyor diye açıklamalar yapmıştı.

AYNI ÜSLUBU KULLANMAYACAĞIM

 

Şerifoğulları’nın Kendisine yönelik “siyasi sahtekar”ifadesinin asla kabul edilemeyecek ağır bir iddia ve hakaret olmasına rağmen, siyasi tecrübesi ve çatışma dilinden hoşlanmadığı için aynı üslupla cevap vermeyeceğini belirten CHP Milletvekili Gürsel Erol, gerektiğinde kendisinin de polemiğe girerek tartışmayı sürdürebileceğini, birikimi ile bunu çok iyi yapabileceğini ifade etmişti.

Başkan Şerifoğulları’nın kendisi hakkında söylediği sözleri bir defalığına sineye çektiğini ifade eden Erol, ancak tekrarı halinde misliyle cevap vereceğini de belirtmişti.

HER AÇILIŞA DAVET ETMİŞTİ

 

Şahin Şerifoğulları, bu açıklamalarının arkasından Erol’la (pandemi dolayısıyla)yumruk,yumruğa pozlar vermesi ve organize ettiği Toplantılara daha önce “Rugan Ayakkabılı”dediği Gürsel Erol’u davet edip konuşma yaptırması kamuoyunda ne oldu,ne değişti sorularının sorulmasına neden olmuştu.O günlerdeki Şerifoğulları ve Erol arasındaki bu yakınlaşma Ak Parti tabanından tepki görünce Şerifoğulları bu tutumundan vazgeçmişti.

İTTİFAK MI ? SİYASAL MÜHENDİSLİK Mİ!

 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile CHP Elazığ Miletvekili Gürsel Erol arasındaki bir birini onore eden, birbirlerine meşruiyet sağlamaya çalışan ilişki biçimi Elazığ gündeminde yoğun bir şekilde tartışılmıştı. Şerifoğulları ile Erol arasındaki bu ilişkiyi SONSÖZ gazetesi olarak manşete taşımıştık.

GÜRSEL EROL NE YAPACAK?

Hem stratejik hem de taktiksel olarak farklı bir siyaset tarzının olduğu bilinen Gürsel Erol bugüne kadar Ak Partili siyasal kişiliklerin yaptıkları hataları ve yanlışları Elazığ seçmenine usta bir taktikle aktarmayı başarmıştı.Aynı Gürsel Erol’un Ülke gündeminde oldukça büyük yer edinen görüntüler ve Belediye başkanı Şerifoğulları’nın kendi partisi ve partilileri için sarfettiği cümleler için bugüne kadar bir açıklama yapmaması”Anlaşılan Gürsel Erol bunlarıda sineye çekti”şeklinde yorumlanırken siyasi kulislerde ise Erol’un belediye başkanı hakkında konuşmamasının altında aylar önce bizim gündeme getirdiğimiz gibi gizli bir ittifak mı var? soruları çokça sorulmaya başlandı.

HABER-YORUM:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin