GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2022 12:30   Güncelleme : 04-02-2022 12:38

HEM RANDEVU VERMİYOR ,HEM DE BOZULUYOR

Elazığ Belediye Meclisi Şubat ayı toplantılarının ikinci oturumunda gündeme gelen kadrolu işçilere zam yapılması konusu konuşulmaya devam ediyor.

HEM RANDEVU VERMİYOR ,HEM DE BOZULUYOR

Elazığ Belediyesi’nde kadrolu işçi olarak çalışan personeller maddi haklar bakımından çok zor bir dönemden geçerken, Elazığ Belediye Başkanının sendika yetkililerine bir süredir randevu vermediği iddia edildi. "Tabi o arkadaşlar hepinize gitmiş sadece iktidara gelmemiş,bize gelmemiş. Hem bizim merhametli olduğumuzu ifade edecekler. Hemde bizlere gelmeden sizlere gelecekler.Neysa canları sağolsun "diyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın daha önce bir kez görüşüp taleplerini dinlediği sendika yetkililerinin yeni görüşme talebine bir süredir olumlu dönüş yapmadığı iddia edildi.

Haber merkezimizin edindiği bilgilere göre ;Hak-İş e bağlı hizmet-iş sendikası tarafından 14 ocak 2021 tarihinde Elazığ Belediye başkanlığına gönderilen E-24011979-915.03-32676 sayılı yazı ile ilgili olarak Şerifoğulları ile görüşen sendika yetkilileri üyeleri için ücret ve sosyal haklarında toplu iş sözleşmesi ek protokolü ile artış yapılmasını talep etmişler.

TALEPLER KARŞILANAMAYACAK DENİLMİŞ

Sendika yetkililerinin talepleri ile ilgili kendilerine geri dönüş yapacağını söyleyen Şerifoğulları toplantıdan günler sonra özel kalem müdürü kanalıyla bu taleplerin karşılanamayacağını sendika başkanına ilettiği,sendika yetkililerinin konu ile ilgili bir kez daha görüşme talep etmelerine rağmen belediye başkanının kendilerine yeniden randevu vermediği de edindiğimiz bilgiler arasında.

MUHALEFET PARTİLERİNDEN YARDIM TALEBİ

Belediye başkanı ile görüşemeyen sendika üyelerinin belediye meclisinde bulunan muhalet partilerine giderek yardım talebinde bulundukları MHP Grup Başkanvekili Şahin Gül, MHP Meclis üyesi Burak Düzenli ve İYİ Parti Meclis üyesi Gültekin Koç tarafından mecliste dile getirilmişti.

GENEL MERKEZDEN HEYET GELECEK

Taleplerinin karşılanamayacağı haberinin duyulması üzerine sendika üyelerinden bazılarının istifa etmesi ve olası istifaların önüne geçilmesi adına sendika genel merkezi yetkililerinin önümüzdeki günlerde Elazığ’a gelecekleri de iddialar arasında.

BİR GRUP İŞÇİ İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYOR

Elazığ Belediyesi Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın maddi haklar da iyileştirmeye gitmemesi üzerine Elazığ Belediyesi’nde çalışan bir grup işçinin Hizmet-İş Sendikası’dan istifa etmeyi düşündüğü ancak yoğun ısrarlar sonrasında bir süre daha bekleyip sonra karar verecekleri de dile getiriliyor.

Şerifoğulları’nın işçilerin maddi hak kayıplarına kayıtsız kalmasının yıllardır Hizmet -İş Sendikasına üye olan işçiler arasında da bölünmelerin yaşanmasına neden olduğu belirtiliyor.

SENDİKA YETKİLİLERİ SESSİZ

Yaşanan bu gelişmeler karşısında sendika yetkililerinin sessiz kalması hem üyeler, hemde kamuoyu tarafından şaşkınla karşılanıyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin