GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 14:13

HEMŞEHRİMİZ DR.NAİL YILDIRIM MTA GÜNEYDOĞU BÖLGE MÜDÜRÜ OLDU

Turkiye nin en büyük polimetalik maden yatağı olarak tanımlanan Maden- Kısabekir Bakır, altın, gümüş, çinko,demir ve kobalt yatağını keşfeden Dr. Nail Yıldırım Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlugu/ Guneydogu Anadolu Bolge Mudurlugu gorevine atandı.

HEMŞEHRİMİZ DR.NAİL YILDIRIM MTA GÜNEYDOĞU BÖLGE MÜDÜRÜ OLDU

Dr.Nail Yıldırım MTA Güneydoğu bölge müdürlüğü görevi ile birlikte,Doğu ve Güneydoğu Anadolu metalik madenler proje başkanlığı görevini yurutmeye  devam edecek.

DR.NAİL YILDIRIM KİMDİR?

1977 yılında Elazığ’da doğdu. 1999 yılında Fırat Üniversitesi mühendislik fakültesi jeoloji mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Çukurova Üniversitesinde yüksek lisans ve 2017 yılında Çukurova Üniversitesinde doktora eğitimini tamamladı. Birçok akademik çalışması olup, 80’in üzerinde ulusal ve uluslararası yayınım bulunmakta. Mezun olduktan sonra 6 yıl özel sektörde yöneticilik yapmış ve 2004 yılından Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünde (MTA) çalışmaya başladı. MTA’da uzun yıllardır proje yürütücülüğü ile birlikte Jeoloji Etütler Başmühendisliği görevini yürütmektedir. Bu süre zarfında orta ve büyük ölçekte birçok maden yatağının keşfine öncülük etmiştir. 2022 Nisan ayında ise MTA Güneydoğu Anadolu (Diyarbakır) bölge müdürü olarak göreve başlamıştır.

SONSÖZ Ailesi olarak Hemşehrimiz Yıldırım'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

AdminAdmin