TEKNOLOJİ

İDDİALARA YANIT GELDİ

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Yılmaz’ın Alacakaya İlçe Milli Eğitim Müdürünün yemek ihalesini usulsüz bir şekilde her yıl firma ismi değişse de sahibi aynı olan firmalara verdiği iddiasına ihaleyi alan firma tarafından açıklama geldi.

İDDİALARA YANIT GELDİ

Abdülkerim Yılmaz’ın iddialarına cevap veren firma yetkilileri firmalarının 2019 yılında kurulduğunu ve sadece geçen yıl Alacakaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yemek hizmeti verdiklerini ifade ettiler.

Firma yetkilileri Alacakaya ilçesi ve köylerine geçen yıl verdikleri yemek hizmeti bedelinin 6.50 TL olduğunu belirterek”Elazığ merkezinden Alacakaya ilçesi ve köylerine 6.50 TL karşılığında dağıtımı yapılan yemek bedelleri ile devletin zarara uğratılması mümkün değildir”dediler

İddialar arasında geçen TSE belgesini ise ihale ilan tarihinden sonra aldıklarını ifade eden firma yetkilileri”şartları yerine getirebilen her firma bu belgeyi en fazla 10 gün içerisinde alarak ihaleye girebilirdi”dediler.

Yılmaz’ın iddiaları arasında yer alan kurum müdürünün ihale komisyonunda dahi olmadığını ifade eden firma yetkilileri kurum müdürünün hedef gösterilip yıpratılmaya çalışıldığını iddia ettiler.

Abdülkerim Yılmaz’ın siyasi kimliğini kullanarak kurum müdürlerine baskı yaptığını iddia eden firma yetkilileri”Yılmaz bu kimliğini rant elde etmek ve ticari amaç elde etmek için kullanmaktadır”iddiasında bulundular.

Ak Parti il başkanı ile 15 gün önce görüştüklerini ve rahatsızlıklarını dile getirdiklerini ifade eden firma yetkilileri bununda çözüm olmadığını ifade ederek Yılmaz’ın açıklamaları ile ilgili konuları mahkemeye taşıyarak maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını beyan ettiler.

YILDIRIM SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Yılmaz’ın ve ihaleyi alan firma yetkililerinin gündemi sarsan iddiaları karşısında konudan haberdar olduğu ileri sürülen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise herhangi bir açıklama yapmadı.

KAMUOYU BİLGİLENDİRİLMELİ

Alacakaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yemek ihalesine ilişkin tarafların birbirlerini suçlayıcı ifadeleri devam ediyor.

Kimin haklı olduğundan ziyade kamuoyunun hakikati öğrenmesi gerekiyor. Bunun için de yetkili kurumların olaya ilişkin acil soruşturma açarak olayı aydınlatması ve kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

AdminAdmin