YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 13:55   Güncelleme : 10-06-2021 14:00

İLLA KAZAMI OLSUN?

Sivrice ilçesini Gezin’e bağlayan sahil yolu tehlike saçıyor. 2009 yılında hizmete açılan Sivrice’yi, Gezin’e bağlayan sahil yolu aşınmalar nedeniyle tehlikeye davetiye çıkarıyor

İLLA KAZAMI OLSUN?

Sivrice ilçesini Gezin’e bağlayan sahil yolu tehlike saçıyor. 2009 yılında hizmete açılan Sivrice’yi, Gezin’e bağlayan sahil yolunun zaman içerisinde yolun aşınması ile belirli bölgelerde tek şeride düştüğü görülüyor.

İl Özel İdaresinin yapım programında yer alan Sivrice Güney Sahil Yolu projesi 2009 yılında planlamış ve 11 Adet muhtelif ebatlardaki menfezin yapım işi  393.679,00 TL yaklaşık maliyete gerçekleştirilmişti. Aradan geçen süre içerisinde yol zamanla aşınmaya uğrayarak  tehlikeli hale geldi. Yol üzerinde uyarıcı levhaların konulduğu gözlemlense de özellikle gece yolun tek şeride düşmesi tehlikeye zemin hazırlıyor.Birkaç defa Sürek yolu Meclis gündemine gelmesine rağmen dikkate alınmadığı görüldü .Öyle ki yolun aşınması nedeniyle tek şeride düşen yol tehlike saçmaya başladı. Yazın gelmesi ile birlikte hareketli bir trafiğin yaşandığı yolun ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Akıllara yolun yapılması için bir kaza ve can kaybının mı? yaşanması gerekiyor sorusu geliyor .

HABER:ERHAN DABAK