GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2022 14:57   Güncelleme : 11-03-2022 15:09

İMAR PLANINI BEKLEMEYE GEREK GÖRMEDİLER

Elazığ Belediyesi Mornik,Hüseynik,Sürsürü,Yemişlik ve Rızaiye Mahallelerinde toplam 16 alanı satışa çıkardı.

İMAR PLANINI BEKLEMEYE GEREK GÖRMEDİLER

Elazığ Belediyesi Ocak Ayı Meclis toplantısında Meclis gündemininde Milliyetçi Hareket Partisi ile Ak Parti meclis üyelerini karşı karşıya getiren arsalar satışa çıkarıldı.

Elazığ Belediyesi Ocak Ayı Meclis toplantılarında gündeme getirilen ve MHP Belediye Meclis üyesi Behçet Susmaz’ın İmar planı iptal olduğundan yeni imar planı yapılmadan satışı istenilen Mornik, Sürsürü ve Rızaiye Mahallelerindeki alanların satışının yapılamayacağını ifade ettiği arsalar yeni imar planının onaylanması beklenilmeden satışa çıkarıldı.

Behçet Susmaz’ın, satış yapılması istenilen alanların satışında belediyenin zararı olacağını imar yapılarak satılması halinde daha fazla fiyatlara satışının mümkün olacağını belirtmesine rağmen oturumu yöneten Başkan vekili Aydın Kara'nın “Belediyeye para gerekli” olduğundan satışının yapılması gerektiğini yoksa beş ayda beklenilir şeklindeki sözleri şaşırtmıştı.

MHP Belediye Meclis üyesi Susmaz’ın belediye zarar edecek uyarılarına rağmen AK Partili Meclis üyeleri kurumun zararını dikkate almayarak satışların yapılmasına karar verdiği arsalar 22.Mart tarihinde yapılacak ihale ile satışa çıkarıldı.

Mornik,Hüseynik,Sürsürü,Yemişlik ve Rızaiye Mahallelerinde İmar durumu arsa ,konut alanı,tick alanı ve imar dışı alan olan toplam 23979,66 m2 alan satışa çıkarıldı.Sözkonusu ihalede ayrıca Mornik Mahallesi’nde İmar durumu Akaryakıt ve servis istasyonu olan 3027,40 m2 alanda satışa çıkarıldı.

24903.710,10 TL muhammen bedelle çıkılan toplam 16 alan ile ilgili ihale 22.03.2020 tarihinde Elazığ Belediyesi Encümen toplantı salonunda Saat:13.30 da yapılacak.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin