GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 11:16

İŞÇİLERİN SABRI KALMADI

Elazığ Belediyesi işçilerinin ücret ve sosyal haklarında toplu iş sözleşmesi ek protokolü ile artış yapılması talebi aradan geçen 63 güne rağmen halen yanıt bulmuş değil.

İŞÇİLERİN SABRI KALMADI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi’nde çalışan işçilerin beklediği ek protokol yapılması talebini aylardır karşılamadığından dolayı çalışanlar arasında büyük bir huzursuzluk olduğu ve ağır ekonomik koşullara dayanacak güçlerinin kalmadığı dile getiriliyor. İşçilerin bağlı olduğu sendikadan ayrılmayı düşündükleri de iddia edildi.

Hak-İş e bağlı hizmet-iş sendikası tarafından 14 Ocak 2022 tarihinde Elazığ Belediye başkanlığına gönderilen E-24011979-915.03-32676 sayılı yazı ile üyeleri için ücret ve sosyal haklarında toplu iş sözleşmesi ek protokolü ile artış yapılması talebi aradan geçen 63 güne rağmen halen yanıt bulmuş değil.

MUHALEFET PARTİLERİ GÜNDEME GETİRMİŞLERDİ.

Belediye başkanı ile görüşemeyen sendika üyelerinin belediye meclisinde bulunan muhalet partilerine giderek yardım talebinde bulundukları MHP Grup Başkanvekili Şahin Gül, MHP Meclis üyesi Burak Düzenli ve İYİ Parti Meclis üyesi Gültekin Koç tarafından Elazığ Belediyesi Şubat ayı toplantılarında mecliste dile getirilmişti.

TANRIVERDİ’DE ÇÖZEMEDİ

Şahin Şerifoğulları’nın sendika yetkilileri ile görüşmemesi üzerine devreye giren Hizmet İş Sendikası Kurucu ve Onursal Genel Başkanı AK Parti 22. 23. 24. Dönem Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ‘nın görüşmesinden de bir sonuç çıkmadı.

İŞÇİLER İSYAN EDİYOR

Ek zam taleplerinin bugüne kadar karşılanmaması üzerine bir araya gelen sendika üyeleri mevcut sendika yetkilileri ve önümüzdeki aylarda yapılacak olan sendika seçimlerinde aday olacak isimlerle bir araya gelerek taleplerinin bir an önce hayata geçirilmesi için destek istediler.Oldukça gergin geçen toplantının ardından sendika yetkililerinin önümüzdeki hafta içerisinde Başkan Şerifoğulları ile son bir görüşme yapmak üzere randevu talep edecekleri öğrenildi.

CİDDİ KOPUŞLAR BEKLENİYOR

İşçilerin ek zam taleplerini yerine getirmeyen ve devreye giren Hüseyin Tanrıverdi’nin bile ikna edemediği Şerifoğulları’nın bu tutumunu değiştirmediği takdirde Hak-İş e bağlı hizmet-iş sendikasından ciddi kopuşlar olacağı ifade ediliyor.

MİLLETVEKİLLERİ SESSİZ

Elazığ Belediyesi işçilerinin bu talepleri karşısında ilimiz Ak Parti milletvekillerinin sessiz kalması ise kamuoyu tarafından hayretle karşılanıyor.

AdminAdmin