GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 14:09   Güncelleme : 08-05-2021 14:09

İSRAİL'E SERT TEPKİLER

Elazığ'da sivil toplum kuruluşları ve siyasetçiler, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden cemaate saldırmasını nefretle kınadı.

İSRAİL'E SERT TEPKİLER

Elazığ'da sivil toplum kuruluşları ve siyasetçiler, İsrail polisinin Mescid-i Aksa'da ibadet eden cemaate saldırmasını nefretle kınadı. 

Elazığ'dan yükselen tepki mesajları şöyle: 

Milletvekili Metin Bulut: 
"İsrail polisinin Mescid-i Aksa’ya girerek, ibadet eden kardeşlerimize ses bombalarıyla saldırması bizleri derinden yaralamıştır. Kalbimiz kardeşlerimizle, kalbimiz ilk kıblemizle ve şartlar ne olursa olsun kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Milletvekili Zülfü Tolga Ağar:
"Müslümanların kutsal mabedi Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırısını şiddetle kınıyorum. Kudüs insanlık onurudur. Filistin'in haklı davasında her zaman yanındayız."

Elazığ Belediye Başkanı Şahin şerifoğulları:
"Dünyanın gözü önünde İsrail zulmünü bir kez daha tekrarlıyor, tüm dünya yine kör, sağır ve sessiz. Unutmasınlar ki #MescidiAksa'nın savunucusu Filistin halkını savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz! Bütün dualarımız kardeşlerimizle..."

MHP Elazığ İl Başkanlığı:
"İşgalci İsrail polisinin ilk kıblemiz #MescidiAksa’ya girerek mübarek Ramazan ayında ibadet eden kardeşlerimize yaptığı alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz."

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş:
"İsrail güçleri Filistin topraklarında insanlık ve savaş suçu işlemektedir. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’da ibadetlerini yapan müslümanlara saldıran, insanlığa ve kutsallara saygısı kalmamış işgalci İsrail’i şiddetle kınıyorum."

AK Parti MKYK Y. Üyesi Mücahit Yanılmaz:
"Katil #İsrail'in #MescidiAksa saldırısı tüm müslümanların kutsallarına yapılmış bir saldırıdır. Elbette bu zorbalığın bedeli ağır olacaktır. Akıttığın kanda boğulacaksın katil İsrail..."

BBP İl Başkanı Emrah Aktağlı:
Konu Müslümanlar olunca dünya hep susar işgalci zalim İsrail zulmüne devam ediyor. Özellikle Müslümanlar için önemli günlerde zulümleri hep artıyor. Dualarımız Filistin’deki kardeşlerimizle. Rabbim güç kuvvet versin. Bu zalimleri ise kahreylesin. #MescidiAksa"

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş:
"İslam Aleminin mübarek gün ve geceleri yaşadığı Ramazan ayında, Siyonist İsrail Devletinin Mescidi Aksa'da terör estirmesini lanetleniyoruz. Bu zulmün tek çözümünün  Türkiye'nin öncülüğünde D-60 Organizasyonunun kurulması olduğunu bir kez daha ifade ediyıoruz"

Elazığ Ekonomi Platformu Başkanı Ahmet Saraç:
"Ramazan gibi mübarek bir ayda Mescidi Aksa gibi kutsal bir mekanda ibadet ile meşgul olan masum Filistin’lilere tüm insanlık değerlerini alt üst ederek yapılan, İsrail saldırısını nefretle kınıyorum."

Karakoçan belediye Başkanı Ayhan Akbaba:
“Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına sana şikâyette bulunuyorum, sana şikâyette bulunuyorum!”

KAYNAK:ELAZIĞ HABER AJANSI