SİYASET
Giriş Tarihi : 02-07-2021 09:55   Güncelleme : 02-07-2021 09:55

KARAKUŞ'TAN ÇAĞRI

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş yıkılmayı bekleyen binalarla ilgili vali ve belediye başkanını göreve çağırdı.

KARAKUŞ'TAN ÇAĞRI

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş yıkılmayı bekleyen binalarla ilgili vali ve belediye başkanını göreve çağırdı.

Karakuş Yazptığı yazılı açıklamada"İlimizde meydana gelen deprem sonrasi mahallelerimizde ağır hasar alan ve boşaltılarak yıkılmayı bekleyen birçok metruk binalar, gerek gündüz vakti ve gerekse de gece geç saatlere kadar uyuşturucu madde bağımlılarının, hırsızların, fuhuş yapanların yuvaları haline gelmiştir. Mahalle sakinlerinin güvenliğini ve  huzurunu bozarak ahlaki çöküntüye sebebiyet  vermektedir.  Parti çalışmalarımız için gittiğimiz mahallelerde esnafın, halkın ve mahalle muhtarlarının mahallelerinde ki bu çirkin faaliyetlerin yapıldığı metruk yerlerin tehlike saçtıklarını ve sokağa çıkmaktan korktuklarını, alkol ve madde bağımlıların mahalle sakinlerine saldırdıklarını, tüm bu hususların ilgili mercilere ve kolluk kuvvetlerine yazılı ve sözlü olarak defalarca müracaat etmelerine rağmen çözüm için  hiçbir girişimde bulunmadığını söyleyen sakinlerimiz ve muhtarlarımız dikkate alınmamıştır. Mahallelerimizin huzurunu bozan bu metruk binaların bir an önce yıkılması veya yıktırılması için mülk sahiplerine ihtar yapılması elzemdir. Mahalle sakinlerimizin ahlaki ve psikolojik çöküntüye, saldırılara maruz kalmasına daha fazla göz yumulmamalıdır. Bu vesile ile Yeniden Refah Partisi olarak halkın can ve mal güvenliğini sağlamak ile görevli olan yetkilileri, belediye başkanını ve Valimizi göreve davet ediyoruz"dedi.