SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2021 11:03   Güncelleme : 08-03-2021 11:03

KARAKUŞ'UN 8 MART MESAJI

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş 8 Mart"Dünya Kadınlar Günü"dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

KARAKUŞ'UN 8 MART MESAJI

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş'un 8 Mart"Dünya Kadınlar Günü"dolayısı ile bir kutlama mesajı

Bir ses yükseldi Veda Hutbesin'den ;

"KADINLAR SİZE ALLAH'IN EMANETİDİR"

Rasulallah (s.a.v) efendimizin, 8 Mart 632 de irad ettiği veda hutbesinde sözlü olarak kadın haklarının altını çizmiş ve hayatı boyunca hep önem vermiştir.

İslam dinimiz, kadınların yerlerde sürünen haklarını onlara iade-i itibarını geri vermiş ve anneliği, anneyi sahiplenmiş, cenneti annelerin ayaklarının(rızalarının) altında göstererek anneliğin ve anne olan kadının hak ettiği yeri belirlemiştir.

Efendimiz (s.a.v) , “Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu konuda Allah’ın belirlediği ölçülere hassasiyetle uymanızı tavsiye ederim." hadis-i şerifiyle bizlerin Kadın ve erkek, rakip ya da muhalif bir yaklaşımın ötesinde, birbirlerini destekleyen ve tamamlayan bireyler olarak beraberce daha huzurlu bir hayatın inşa edilmesine bağlamıştır.

Bu vesile ile “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nün, İstanbul sözleşmesi gölgesinde değil, Veda Hutbesinde ki kadının saygınlığı ve hakları konusunda önemli bir farkındalığa vesile olmasını, bu alanda yaşanan sorunların çözümüne katkı sunmasını, savaşın, şiddetin, yoksulluk ve yoksunluğun mağdur ettiği nice kadına umut olmasını temenni ediyorum.

Av. Erhun Karakuş

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı