YEREL
Giriş Tarihi : 12-03-2021 12:58   Güncelleme : 12-03-2021 13:19

KARŞIDAN KARŞIYA MI GEÇİYOR?

Zübeyde Hanım Caddesi Üzerinde Bulunan Orman Bölge Müdürlüğü binalarının şehir dışına değilde mevcut binalarının karşı tarafına yeniden inşa edileceği iddia ediliyor.

KARŞIDAN KARŞIYA MI GEÇİYOR?

ŞEHİR DIŞI DEDİKLERİ YER YÜZ METRE ÖTESİYMİŞ

Geçtiğimiz aylarda Zübeyde Hanım Caddesindeki Tarım ve Orman Bakanlığına tahsisli arazi üzerinde yapılması düşünülen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hizmet binasını şehrin trafik yükünü artıracağı ve bu bina yapımının şehre ihanet olacağı gerekçesiyle iptal ettiren İlimiz Ak Partili Vekiller ve Belediye Başkanının, DSİ 91. Şube Müdürlüğü yerleşkesinde yükselmeye başlayan inşaatla ilgili atacağı adımlar merak edilirken, Orman Bölge Müdürlüğü Binalarının Şehrin epey dışına Yani Yolun Karşı tarafına taşınacağı bilgisi haber merkezimize ulaştı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Ocak Ayı İçerisinde yerel bir tv kanalına yaptığı açıklamada Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün şehir dışına taşınacağını ve Orman Bölge müdürlüğü binasının da taşınması ile ilgili görüşmelerinin de devam ettiğini açıklamıştı.

Başkan Şerifoğulları aynı açıklamasında “Biz görevde kaldığımız müddetçe şehir merkezine yeni resmi kurum yaptırmamayla alakalı çok net bir kararımız var” demişti.

Bu açıklamanın üzerinden çok kısa bir süre geçmeden DSİ 91.Şube Müdürlüğü içerisinde yapılan idare binası hızla yükselirken orman bölge müdürlüğü binasının yolun karşı tarafına inşa edileceği Haberi ulaştı haber merkezimize. Orman Bölge Müdürlüğü’nün mevcut yeri karşısında bulunan ve yine kendilerine ait olan alana yapılması düşünülen binalarla ilgili çalışmaların başladığı ve yeni binaların yapılması ile birlikte mevcut alanların boşaltılacağı aldığımız duyumlar arasında.

Yapılan görüşmeler sonucunda mevcutta bulunan binaların yerine yolun karşısına yapılacak yenilerinin Belediye tarafından yapılacağı ve mevcut arazi bedelinin ise Genel Müdürlüğe ödenmesi konuşulmakta.

Bu iddialar doğru mu bilinmez ama daha iki ay önce Başkan Şerifoğulları meclis toplantısında buraya yapılacak kamu binalarının şehre ihanet olduğunu belirterek “21 aylık görev süremizde şehrimiz adına, şehrimize ihanet edecek hiçbir karar almadık. 39.ayımız da da kesinlikle şehrimize ihanet edeceğimiz hiçbir kararı Allah’ın izniyle bu mecliste almayacağız” demişti.

Aynı tartışmalarda şehir yöneticilerinin gelecek planlaması yapamadığı yaptıkları planlamaların kısa sürede uygulama imkânının ortadan kalktığı iddia edilmişti.

Şimdi bu iddialar altında Zübeyde Hanım Caddesine Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı Müdürlüklerin binaları yapılacak mı?

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü hizmet binaları ve Kontrol Laboratuvarından sonra DSİ 91. Şube Müdürlüğü hizmet binasının yapımı ve Orman Bölge Müdürlüğü binalarının iddia edildiği gibi aynı güzergahta yeniden yapılması şehre  ihanet sayılacakmıdır?

Konuyu yakından takip ederken, neler yapılacak? Adamına ve kurumuna göre mi muamele olacak? Zübeyde Hanım Caddesi boşaltılacak mı yoksa söylemle de mi kalacak?

Bekleyip göreceğiz…