YEREL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 14:27   Güncelleme : 17-11-2021 14:49

KAYA ÖDÜL ALDI.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, hizmetlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından plaketle ödüllendirildi

KAYA ÖDÜL ALDI.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve altı gün boyunca devam edecek olan Yerel Yönetimler Gençlik Festivali kapsamında 3 farklı kategoride Gençlik için faaliyetlerde bulunan Belediyeler ödüllendirildi. Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya’da yaptığı çalışmalardan dolayı ödül alan Belediye Başkanları arasında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Yerel Yönetimler Gençlik Festivali’nde Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, gençlere yönelik hazırladığı projeler nedeniyle ödül aldı.

Ankara Millet Bahçesi’nde gerçekleşen programa binlerce vatandaş katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  gençliğe verdiği öneme değindi. Erdoğan, ‘’ Geriye dönüp baktığımda iyi ki gençlerle birlikte yol yürümüşüm, iyi ki onların önünü açacak işler yapmışım diyorum. Bizler gençlerimizi geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Gençlerimiz çok farklı alanlardaki başarılarıyla bizi gururlandırıyor’’ diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin ihtiyaçlarını belirlemekte ve bunların giderilmesine yönelik olarak çalışmalarının devam ettiğini belirterek “ Sizler hem geçmişinizi bilecek hem de geleceği şekillendireceksiniz. Milli ve manevi olarak geleceğe hizmet etmenin çalışmalarını yapacaksınız. Bizler sizlere inanıyor güveniyoruz. Bu devleti sizler 2071 hedeflerine taşıyacaksınız. Sizler X veya Z kuşağı değil Teknofest kuşağısınız. 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir. Gençlerimizin hayalleri, beklentileri, düşünceleri, tespit ve teklifleri bizim için hayati önemdedir. Altı gün boyunca okulların da tatilde olması nedeniyle ülkemizin bütün illerinden gençlerimiz buraya gelecek ve burada ki etkinliklere katılacaklar. Bu etkinliklerimiz bundan sonraki yıllarımızda da devam edecek” dedi.

3 KATEGORİDE 148 BELEDİYE ÖDÜL

AK Parti Yerel Yönetimler Gençlik Festivali kapsamında üç farklı kategoride hazırladıkları 283 proje ile ödül aldı. Büyükşehir Belediyeleri, il ve ilçe belediyeleri ile Belde Belediyeleri Gençlere yönelik hizmet ve projeleri ile ödül kazanırken, Akçakiraz Belde Başkanı Sabahattin Kaya’da yaptığı çalışmalar ile Belde Belediyeleri kapsamında ödül aldı. Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

KAYA: GENÇLERİN HEP YANINDA OLACAĞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödülünü alan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ödülü almasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi.

"Göreve geldiğimiz 30 Mart 2014 yılından bu yana yapmış olduğumuz hizmetlerin ve asli görevlerimizin yanı sıra sosyal anlamdada başarılı çalışmalara ve ilklere imza attık. Bu kapsamda Geleneksel hale getirdiğimiz festivallerden, plaj voleybolundan, futbol turnuvalarından, semt sahalarımızdan, sünnet şölenlerinden tutunda kütüphane binası ve Miller Kıraathanesine kadar birçok ses getiren ulusal platformda da beğeni ve takdir toplayan projelere imza attık. Hamdolsun bunlar hiçbir zaman karşılıksız kalmadı. Yaptığımız hizmet ve projeler şimdi de Sn. Cumhurbaşkanımızın dikkatlerini çekti. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bizlere plaket sunmak suretiyle teşekkürlerini iletti. Bizleri bu günlere getiren kıymetli akçakirazlılara Aziz hemşehrilerime teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.