YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 10:51   Güncelleme : 13-10-2021 11:08

KULİSLER BAŞLADI

Belediye Yönetimi yeni hazırlayacakları imar planının kabul edilmesi amacıyla CHP ve İyi Partili meclis üyeleriyle kulislere başladı

KULİSLER BAŞLADI

Elazığ Belediyesi acil bir şekilde İmar planında bazı değişiklikler yaparak Belediye Meclisinden geçirip Elazığ İdare Mahkemesi’ne sunmayı hedefliyor.

Belediye Meclis’inde İmar Planının kabul edilmesi için de CHP'li ve İyi Partili Meclis üyeleriyle görüşmeler yapıldığı kulislerde konuşuluyor.

AK Parti ve MHP Meclis üyelerinde fire olma ihtimaline karşılık olarak Elazığ Belediyesi’nin Millet İttifakı üyeleriyle de temasa geçilmesi yeni hazırladıkları plana güvenmedikleri şeklinde yorumlandı,

Kamuoyunda çok büyük tartışmalara neden olan Elazığ Belediyesi İmar Planıyla ilgili Millet İttifakı Meclis üyelerinin destek olması durumunda hem CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un hem de partilerinin zarar göreceği ifade ediliyor.

GÖZLER GÜRSEL EROL, DURAN VE OR’DA

Elazığ Belediyesi’nin mahkemeye kısmen değişiklik yapılmış bir plan sunmak için önümüzdeki günlerde Meclis gündemine getireceği İmar Planı değişikliğinde CHP ve İyi Partili Meclis Üyelerinin tavrı merak ediliyor.

Bu iki partinin Meclis Üyelerinin alacağı tavırda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP İl Başkanı Çoşkun Çağlar Duran ve İyi Parti İl Başkanı Mevlüt Or’un tavrı belirleyici olacak.

Elazığ kamuoyu merakla bu üç ismin süreçteki tavrını ve Millet İttifakı Meclis Üyelerinin Belediye Meclis’inde ki duruşunu bekliyor.