SİYASET

MEHMET GÜL YENİDEN MKYK'DA

Yeniden Refah Partisi kurucular kurulunda yer alan ve 2018 yılındaki ilk kongrede MKYK üyesi olan Elazığlı hemşehrimiz iş insanı Mehmet Gül, 2. Olağan Büyük Kongrede yeniden MKYK üyeliğine seçildi.

MEHMET GÜL YENİDEN MKYK'DA

Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Büyük Kongresi gerçekleştirildi. Ankara Arena’daki kongreye 81 il, 922 ilçeden teşkilat mensupları katıldı.

Genel Başkan Fatih Erbakan’ın tek aday olduğu kongrede Yeniden Refah Partisi, Ankara Arena Spor Salonu’nda 2’nci Büyük Kongresini gerçekleştirdi.

Elazığ’dan 23 otobüsle katılımın olduğu büyük kongrede Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, Arena Spor Salonuna büyük bir sevgi seliyle karşılandı. Büyükelçiler, yabancı misyon şefleri ve Türkiye’de ki siyasi parti temsilcilerinin katıldığı büyük kongre coşkuyla gerçekleşirken, salonda sıklıkla ‘Mücahit Erbakan, Başkan Erbakan’ sloganları atıldı.

"MİLLİ GÖRÜŞ İKİNCİ KIRK YILDA DA YANARDAĞ GİBİ PATLIYOR"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan kongre konuşmasına, "Bu dava; din, dil, ırk fark etmeksizin, kurtuluşa özlem duyan tüm mazlum milletlerin davasıdır” sözleriyle başladı, "Bizim sevdamız, ‘Mehmet Akif'lerin, Necip Fazıl’ların, Sezai Karakoç’ların, Erdem Bayazıt'ların, Nuri Demirağ'ların, Nuri Killigil'lerin, Şakir Zümre'lerin, Vecihi Hürkuş'ların, Necmettin Erbakan'ların’ tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye sevdasıdır" ifadeleriyle devam etti.

Kongrenin Türkiye siyasi tarihi açısından çok önemli olduğunu söyleye Erbakan, "İçeride ve dışarıda mahşeri bir kalabalık var. Burada salonlara sığmayan Milli Görüş Erleri, ‘Milli Görüş ikinci kırk yılda da yanardağ gibi patlıyor' diyor. ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, artık bu bozuk düzen böyle gitmeyecek’ diyor. ‘Ey Zalimler, Ey Irkçı Emperyalistler bundan böyle korkun bizden’ diyor" ifadelerini kullandı.

MEHMET GÜL, YENİDEN MKYK LİSTESİNDE 
Yapılan kongrede ilimizden de başarılı iş insanı Mehmet Gül, Yeniden Refah Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi. Yeniden Refah Partisi kurucular kurulunda yer alan ve 2018 yılındaki ilk kongrede MKYK üyesi olan Elazığlı hemşehrimiz iş insanı Mehmet Gül, 2. Olağan Büyük Kongrede yeniden MKYK üyeliğine seçildi.

 

SONSÖZ ailesi olarak Memet Gül'e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

AdminAdmin