SİYASET

MEVCUTLAR SEVİLMİYOR MU?

AK Parti 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları kapsamında Elazığ’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak” açıklaması mevcut milletvekilleri sevilmiyormu yorumlarının yapılmasına neden oldu.

MEVCUTLAR SEVİLMİYOR MU?

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2023 'e Doğru Şehir Buluşmalarının adresi bu kez Elazığ oldu.
Genel Merkez tarafından Elazığ’da düzenlenen şehir buluşmalarına; AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Ak parti Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, bölge milletvekilleri, Ak parti Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ak parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve teşkilat mensupları katıldı.


DEMİRÖZ: “ELAZIĞ’IN EN SEVİLEN İNSANLARI LİSTEMİZDE OLACAK”
Konuşmasında 2023 seçimlerine de değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak” dedi ve teşkilata seslendi. Demiröz, “Elazığ’ın sahada en sevilen insanları bizim listelerimizde olacak bunu şimdiden ifade edeyim. Bu alanda, sahada ilin her tarafında kimle seviliyorsa eskilerden, yenilerden listelerimiz onlardan oluşacak. Atlanılan veya gözden kaçırılan olabilir ama ilmik ilmik gezilerek işlenerek bu listeler hazırlanacak benim sizden ve teşkilattan özellikle istirhamım genel merkeze yardımcı olmaları, il koordinatörümüze yardımcı olmaları, herkes açık açık içinden geleni çok net bir şekilde söylemeli” ifadelerini kullandı.
TESPİT Mİ VAAT Mİ?
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün “sahada sevilen isimler listemizde” olacak sözleri mevcutların sevilmediğinin bir tespiti mi yoksa gerçekten bu dönem Elazığ halkının milletvekili olarak görmek istediği isimlerin listelerde yer alacağına ilişkin bir vaat mi bunu zaman gösterecek.
Ancak Ak Parti’nin geçmişte seçimler öncesinde söyledikleri ile milletvekili aday listeleri ile arasında bir çelişki söz konusu olduğundan bu sözlerin seçmen de şimdilik bir güven oluşturduğunu söylemek zor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin