YEREL
Giriş Tarihi : 10-04-2022 15:29   Güncelleme : 10-04-2022 15:42

MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETTİLER

İki kez iptal edilen maden ihalesindeki şartnamede istenilen değişikliklerin yapılmaması Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhun Karakuş'un tepkisini çekti.

MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETTİLER

Maden İlçesindeki zengin maden yatakları ile ilgili yapılacak olan ve  iki defa ertelenen ihalenin  şartnamesinde istenilen değişikliklerin yapılmaması tepkilere neden oluyor. Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bu gün Ferrokrom elimizden nasıl akıp gittiyse orası da aynı şekilde kayıp gidiyor. İktidar partisi sahipleri, yetkilileri, vekillerimiz işin böyle olacağını madem biliyor idilerse ben onların yerinde olsaydım ihaleyi iki kez iptal ettirmezdim dedi.
Elaziginsesi.webtv de konuyu değerlendiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, konunun kamuoyunun gündeminden düşmemesi gerektiğini söyledi.
MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETTİLER
Karakuş “Siz ihaleyi birinci kez ertelediniz toprağa atılan tohumlar yeşillendi. Tam umutların tükendiği noktada ikinci ihalenin tarihi yaklaştı. Bakanla görüşme akabinde üç gün sonra ikinci ihalede ertelendi. Tekrardan umutlar yeşerdi. Kamuoyunda bir umut oluştu. Üçüncü ihale şartnamesi çıkınca adeta şu soruyu sorduk kendimize. Neden ertelediniz o zaman?

Son ihaleyi ilk ihale şartnamesi ile aynı duruma getirmek tamamen ilimizdeki iktidar vekillerinin il başkanının belediye başkanının halkın önüne atmaktan başka bir şey değil. Kendilerine soruyorum. Buna neden müsaade ettiniz. Milletin aklı ile alay ettiler. İhaleyi kim alacak belli. Beşli gruptan bahsedilen bir firma. Hadi o alsın ondan da vazgeçtik. Getirin bari izabe tesisini biz Elazığ’da kuralım.  3 bin 4 bin kişi istihdam edilsin. Kamu-özel ortaklığı ile yapalım Devlet kazansın istedik. Vatandaşın cebine bir katkı olsun istedik. Gün geçtikçe iktidarın yapmış olduğu hamleler sonuçlarını nereye gideceğini kestiremeden bindikleri dalı keser gibi almış oldukları kararı hayretle izliyoruz” diye konuştu.
KOLTUKLARI UĞRUNA KÖTÜ OLMADILAR
Konu ile ilgili Milletvekillerinin güçlerinin yetmediğini koltukları uğruna kimse ile kötü olmadıklarını vurgulayan Av. Karakuş “Güçleri yetmedi. Bizim ilimiz Ak Parti milletvekillerinin beklediği bir şey var. Nedir bu.
Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel merkezimiz bizi aday gösterirse Elazığ’lı bize oy verir. Bizde Elazığ’dan milletvekili çıkarız diyorlar. Bu algıdan hareket eden milletvekili Elazığ’ın, Elazığlının menfaati için kamuoyunun menfaati için kalkıp da bakanı ile bakan yardımcısı ile bürokratı ile genel merkezi ile kötü olur mu?  yok kötü olmaz. Evet güçleri yetmedi. Güçleri yetmediği içinde gidip kötü olmadılar” dedi.
MADEN REZERVLERİMİZ ELİMİZDEN KAYIP GİDİYOR
Bakanla görüştüklerinde algı yaratmayı hedeflediklerini ifade eden Yeniden Rafah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş;  “Gidip sayın bakanla görüştüler, fotoğraf çektiler, çıkıp bir basın açıklaması ile Zülfü beyle, Sermin hanım. Efendim neymiş ihale şeffaf olacakmış. Bu dediğinize çocuklar güler. İhale zaten şeffaf olmak zorunda. Siz oraya gidip elazığ için bir menfaatmiş gibi neden bir algı yaratıyorsunuz ki. Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervi bu gün Ferrokrom elimizden nasıl akıp gittiyse orası da aynı şekilde kayıp gidiyor” ifadelerinde bulundu.

Kaynak:elazığınsesi    

AdminAdmin