YEREL
Giriş Tarihi : 19-08-2020 12:20   Güncelleme : 19-08-2020 12:20

MÜFTÜ AYDIN ACIPAYAM KÖYÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ AYDIN ACIPAYAM KÖYÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Yaklaşık üç ay önce göreve başlayan Müftü Selami Aydın ilimizde inceleme ve denetlemelerini sürdürüyor.

Mollakendi Beldesi ve Acıpayam Köyü’nü ziyaret eden Müftü Aydın, cami görevlileri ile birlikte muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Acıpayam Köyü’nde yapımı devam eden Şehit Enes Sertkaya Camii’nde incelemeler yapan Müftü Aydın köyün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak olan caminin kısa süre sonra ibadete açılacağını ifade ederek emeği geçen hayırseverleri tebrik eti. Müftü Aydın, köyün eski taziye evinin ise Kız Kur’an Kursu olarak hizmete girmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı.

Müftü Selami Aydın daha sonra Mollakendi merkezinde ve Diyarbakır yolu üzerinde bulunan 4. Murat Camii ve Ahmedi Pekevi (Peykeri) Hazretlerinin türbesini ziyaret etti.

Restorasyon çalışmaları devam eden 4. Murat Camii’ni gezerek bilgiler alan Müftü Aydın; “1635 yılında 4. Murat tarafından yaptırılan caminin minaresi ve iç kısmında restorasyon çalışması yapılıyor. 385 yıllık ata yadigarı camimizin restorasyon çalışmaları tamamlandığında daha güzel ve sağlam bir şekilde ibadete açılacak.” dedi.

Tarihi caminin bitişiğinde bulunan Ahmedi Peykeri Hazretleri’nin türbesini de ziyaret eden Müftü Aydın burada belde halkı ile bir müddet sohbet etti.