SİYASET
Giriş Tarihi : 05-04-2022 13:18

NE YAPACAKLAR?

Grup kararı alınmasına rağmen Yapılan oylamada 4 eksik oy alan Ak parti grubundaki firelerle ilgili Belediye Başkanı Şerifoğulları ve İl Başkanı Yıldırım’ın takınacağı tavır merakla bekleniyor.

NE YAPACAKLAR?

Elazığ Belediyesi Meclisinde Nisan ayının ilk oturumunda yapılan Komisyon üyeliği seçimlerinde 15 üye ile katılım sağlayan AK PARTİ grubunda encümen üyeliği seçimlerinde yaşanan hezimet sorgulanmaya devam ederken Belediye Başkanı Şerifoğulları ve il Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın izleyeceği yol merakla bekleniyor.

ŞERİFOĞULLARI’NA YAKIN İSİMLER İSTİFA ETTİ

Elazığ Belediye Meclisinin Cuma günü Yapılan Nisan ayı İlk oturumunda Encümen Üyeliğine seçilen AK Partili Habip Yalçın ve Sami Güzel’in dün istifa etmeleri olaylara yeni bir boyut kazandırdı.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yakın oldukları bilinen iki ismin istifa etmesi Ak Parti Meclis grubunda çatlağın daha da büyüdüğü şeklinde yorumlandı.

Daha önce grup kararına uymayanlarla ilgili disiplin süreci başlatılırken encümen üyeliği seçiminde grup kararına uymayanlarla ilgili nasıl bir yol izleneceği merakla bekleniyor.

ÖNCEDEN NELER OLMUŞTU

Geçtiğimiz yıl Belediye meclisinde benzeri bir olay yaşanmıştı.Grup kararı alınmasına rağmen farklı bir oy kullanan Ak Partili belediye meclis üyesi için bizzat belediye başkanı Şahin Şerifoğulları kesin ihraç talebi ile disiplin kuruluna sevk edilmesi için İl başkanlığına müracaatta bulunmuştu.

İKİ MECLİS ÜYESİ DİSİPLİN KURULUNDA

Grup kararına aykırı oy kullanan belediye meclis üyesi ile birlikte,karıştığı bir olayın ardından sosyal medya hesabından önceki dönem il başkanlığı yapan Ramazan Gürgöze hakkında hakeratvari paylaşımlar yapan başka bir belediye meclis üyesi daha kesin ihraç talebi ile İl disiplin kuruluna sevkedilmişlerdi.

İL DİSİPLİN KURULU KESİN İHRAÇ KARARI ALMIŞTI

Ak Parti İl disiplin kurulunun Kesin ihraç talebi ile kendilerine gelen iki belediye meclis üyesi ile ilgili Kesin ihraç kararı aldıkları ve bu kararı genel merkez disiplin kuruluna ilettikleri öğrenilmişti.

BİR İSTİFA BİR TALTİF

İl Disiplin kurulu tarafından Partiden kesin ihraç kararı ile genel merkez disiplin kuruluna gönderilen belediye meclis üyelerinden biri süreç devam ederken Ak Partiden istifa etmiş ve bağımsız meclis üyesi olarak görevine devam etme kararı almıştı.Diğer belediye meclis üyesi hakkında ise süreç devam ederken Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

GÖRGÖZ SAVUNMA ALDI

Elazığ Belediye Meclisinde grup kararının aksine oy kullanan Meclis Üyeleri dün Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu İl başkan yardımcısı Vedat Görgöz’e savunmalarını verdiler.

Meclis üyelerinin Disiplin Kurulu yerine Yerel Yönetimlerden sorumlu İl başkan yardımcısına savunma vermeleri siyasi kulislerde sürecin disiplin kuruluna gitmeden kapatılacağı şeklinde yorumlandı.

ŞERİFOĞULLARI NE YAPACAK?

Aday gösterdiği isimlerden birinin seçilmemesi üzerine encümen üyeliğine seçilen kendisine yakın oldukları bilinen iki ismi Encümen Üyeliğinden istifa ettiren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın ne yapmaya çalıştığı ise henüz izah edilebilmiş değil.

Daha önce bir Meclis üyesinin ihraç talebi için İl Başkanlığına başvuran Şahin Şerifoğulları’nın son gelişmeler ile ilgili Meclis Üyeleri hakkında disiplin işlemi yapılması için başvurup başvurmayacağı merakla bekleniyor.

ŞİMDİ GÖZLER İKİ BAŞKANDA

Elazığ Belediyesi tarihinde görülmemiş bir hezimet yaşayan Ak Parti grubundaki çatlaklar hakkında Belediye Başkanı Şerifoğulları ve il başkanı Şerafettin Yıldırım’ın ne yapacakları ise kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

İl Başkanı Şerrafettin Yıldırımın ise Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından gelecek talebi beklediği iddia ediliyor.

KULİSLERDE GEÇİŞTİRİLECEĞİ KONUŞULUYOR

Yaşanan gelişmeler hakkında Siyasi Kulislerde ise Meclis grubu üzerinde etkinliğini kaybeden Şerifoğulları’nın olayı zamana yayarak geçiştireceği konuşuluyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin