GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-05-2022 19:59   Güncelleme : 04-05-2022 20:20

ÖNCEKİLERE GÖNDERME YAPTI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bugün şehrimizde etkili olan sağanak yağışının ardından yaptığı paylaşım ile kendinden önceki belediye başkanlarına gönderme yaptı.

ÖNCEKİLERE GÖNDERME YAPTI

Elazığ Belediye Başkanı olduğu günden beri yaşanan her olumsuz gelişmede kendinden önceki Ak Partili belediye başkanlarını üstü örtülü olarak suçlayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bugün şehrimizde etkili olan sağanak yağışının ardından yaptığı paylaşım ile de yine kendinden önceki belediye başkanlarına gönderme yaptı. 

Bugün öğlenden sonra yaşanan yağmur yağışının ardından ana arterler başta olmak şehrin birçok noktasında yollar adeta göle dönüştü, araçlar sular içinde kaldı,evleri ve iş yerlerini su bastı, binlerce vatandaş mağduriyet yaşadı.

Şehirde yaşanan bu olumsuzlukların ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Şerifoğulları," Kıymetli hemşehrilerimiz, kısa süreli bir yağışta bile şehrimizin altyapısının ne kadar yetersiz olduğunu görüyoruz. 20 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz altyapı ihalesiyle ilk kazmayı vurarak yılların problemini ortadan kaldıracağız inşallah.” dedi.

Belediye Başkanlığında 3 yılını dolduracak olmasına rağmen alt yapı çalışmalarında hiçbir iyileştirme yapmayan, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün günlerdir uyarılarına rağmen hiçbir tedbir almayan Şahin Şerifoğulları’nın bu paylaşımı ile kendinden önceki belediye başkanlarına gönderme yapması vatandaşların tepkilerine neden oldu.Vatandaşlar sosyal medya üzerinde yaptıkları yorum ve paylaşımlarda "şehri 20 yıldır siz yönetiyorsunuz" değerlendirmesinde bulundular.

VATANDAŞLAR: BELEDİYE NERDE?

Şehrin çeşitli noktalarında ve alt geçitlerde mahsur kalan vatandaşlar belediyenin yardımlarına gelmediğini ifade ettiler.

İstasyon Caddesi alt geçidinde kalan bir vatandaş belediyeye aradık itfaiye gelsin su da kaldık dedik itfaiye yok dediler diyerek tepkisini gösterdi.

BELEDİYE YİNE SINIFTA KALDI

Günler öncesinden yapılan yağış uyarılarına rağmen  yağmur öncesinde ve yağmur esnasında yapılacaklara ilişkin hiçbir tedbir almayan Elazığ Belediyesi kış ayında yaşanan kar yağışında olduğu gibi yine sınıfta kaldı, yine vatandaşları mağdur etti.

MESAJ SELMANOĞLU’NA MI ?

Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın paylaşım yaptığı mesajda fotoğraf olarak Malatya Caddesi’ni kullanması bu caddeyi yeniden düzenleyerek hizmete açan eski Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’na  mesaj mı vermek istiyor şeklinde yorumlandı.

KEBAN YOLUNU KENDİ YAPMIŞTI

Şerifoğulları yaptığı paylaşım ile kendinden önceki belediye başkanlarını suçlarken kendi döneminde yeniden düzenlemesi yapılan Keban Yolu’nda da yoğun bir sel manzarasının oluşmasını ise nasıl açıklayacağı merak ediliyor.

YANILMAZ DÖNEMİNE DE GÖNDERMELER YAPMIŞTI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları daha önce çeşitli vesilelerle yaptığı açıklamalarda imar düzenlemeleri, belediye borçları gibi konuları bahane ederek Eski Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz dönemine de göndermeler yapmıştı.

AK PARTİ DUR DEMEYECEK Mİ?

Şehirde yaşanan her olumsuzluk karşısında kendinden önceki Ak Partili belediye başkanlarını töhmet altında bırakan açıklamalar yapan Şerifoğulları’nın bu tavrı parti tabanında büyük rahatsızlık oluştururken Ak Parti’nin bu tavra dur deyip demeyeceği ise bilinmiyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin