YEREL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 18:37   Güncelleme : 03-09-2021 18:43

ÖZÜR BEKLİYORUZ

Şerifoğulları,park alanlarını sattıklarını itiraf etti.

ÖZÜR BEKLİYORUZ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Belediye Meclis Toplantısında yaptığı açıklamada, park alanlarının satışını yaptıklarını itiraf etti. Şerifoğulları’nın bu itirafının ardından park alanlarının satışının yapıldığını haberleştiren gazetemize yönelik ithamlarından dolayı özür dilemesini bekliyoruz.

Şerifoğulları, Belediye Meclis Toplantısında Elazığ Sonsöz Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz Elazığ Belediyesi’nin park alanlarını imara açarak satışını yaptığı haberimiz sonrasında kamuoyunda oluşan tepkileri dindirmek için yaptığı açıklamalar ile haberlerimizin doğruluğunu hem teyit etti, hem de itirafta bulundu.

ŞERİFOĞULLARI:PARK ALANI ARAZİ OLMUŞ

Şerifoğulları açıklamasında;

“Cumhuriyet Mahallemizde riskli alan ilan edilen 18 hektarlık alan içerisinde yeşil alan da var, konut alanı da var, ticari alan da var. Burada yeniden bir plan yapılmış, 7 dönümlük park alanı yeni planla birlikte arazi olmuş, En net ifadeyle 7 dönümlük park arazi olmuş.” sözleri ile resmen park alanlarının imara açıldığını beyan etmiş oldu.

Kendi ağzıyla park alanı imara açıldığını itiraf etmesine rağmen Şerifoğulları aynı açıklamasında “Geçtiğimiz hafta gazeteci kimliği altındaki bazı kişilerce parklar satılıyor konusu gündeme geldi, halkımız iftira ve dedikodu kaynaklı bu konularla ilgilenmiyor. Bunu biliyoruz.” sözleriyle de kendiyle çelişti.

ŞERİFOĞULLARI, İTİRAF ETTİĞİNE GÖRE ÖZÜR DİLEMELİDİR

Şerifoğulları, haberimiz de ifade ettiğimiz gibi Belediye tarafından satışı yapılan yerlerden ikisinin park ve yeşil alan olduğunu itiraf ettiğine göre, Elazığ Belediye Başkanı olarak gazetemize yönelik ithamlarından dolayı özür dilemelidir.

Elazığ Belediye Başkanlığı gibi ulvi bir makamda oturan Şerifoğulları’nın hem gerçekleri itiraf etmesi hem de bu gerçekleri iftira diye nitelendirmesi kendi düşünce dünyasında çıkmazlar yaşadığı şeklinde yorumlandı.

ŞERİFOĞULLARI ARAZİ İLE ARSA FARKINI BİLMİYOR MU?

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Mahallesi’nde Elazığ Belediyesi tarafından satışı yapılan park alanlarını arsa yerine arazi olarak ifade etmesi iş dünyasında büyük şaşkınlık oluşturarak, “Şerifoğulları arazi ile arsa arasındaki farkı dahi bilmiyor, bir şehir bu bilgi düzeyi ile yönetilemez, yönetilmiyor da” şeklinde değerlendirmeler yapılmasına neden oldu.

Bilindiği üzere arazi: Üzerinde yerleşim yeri bulunmayan, ekilebilen ya da boş toprak.

Arsa ise; kent ve kasabalarda üzerine yapı kurmak için ayrılmış, kent yönetiminin sunduğu hizmetlerden yararlanabilecek nitelikte toprak parçası.

Dolayısıyla Şerifoğulları tarafından ifade edilen ve Elazığ Belediyesi tarafından satışı yapılan yerler arazi değil arsa olacak.

BELEDİYE ZARAR MI ETTİ?

Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi’ne 72 milyon TL kazandırdık açıklaması ile önemli bir başarı elde ettiğini düşünmesine rağmen; İnşaat Mühendisleri Elazığ Belediyesi o bölgede Mücahit Yanılmaz döneminde projesi hazırlanan toplu konutların hayata geçirilmesi halinde belediyenin 400 Milyon TL dolayında gelir elde edebileceğini dolayısıyla bu satışlarla belediyenin kar değil zarar ettiğini dile getirdiler.