GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 17:12   Güncelleme : 14-07-2021 17:12

SADAK'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu.

SADAK'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Küresel hiçbir güç operasyonun 15 Temmuz’da ortaya çıkan milli ruh ve milli irade karşısında duramayacağını ifade eden Başkan Sadak, FETÖ ve benzeri tüm terör örgütlerinin tarihe gömüleceğini vurguladı.

15 Temmuz’un 252 şehidin kanıyla istikbale atılan bir imza olduğunu vurgulayan Başkan Sadak, bu ülkeyi parçalamak isteyen, çeşitli unsurları koz olarak kullanarak kirli oyunlar çeviren hiçbir gücün başarılı olmayacağını ve her defasında heveslerinin kursaklarında kalacağını söyledi.

Medeniyetlerin beşiği, İslam dünyasının ve mazlumların son umudu Türkiye’nin, 15 Temmuz günü büyük bir sınavdan geçtiğini ifade eden Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, şunları söyledi:

“Milletimiz 15 temmuzda, ülkesine, bayrağına, ezanına ve milli iradesine sahip çıkarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara çıkmıştır. Tankların üzerine, ağır silahların üzerine, adeta şehadete koşan yüce Türk milleti, bir işgal teşebbüsünü tarihi bir zafere imza atarak hezimete uğratmıştır. Hürriyetine kimsenin kast edemeyeceğini ortaya koyan necip milletimiz, milli iradesini koruma adına dünyaya büyük bir ders vermiştir. 15 Temmuz Türk Milleti’nin canıyla, kanıyla yazdığı bir destandır. Dünya demokrasi tarihinin belki de en önemli dönüm noktasıdır. Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının göstergesi, ikinci bir Çanakkale’dir.”