SİYASET
Giriş Tarihi : 27-03-2021 16:36   Güncelleme : 27-03-2021 16:36

SARIGÜL ELAZIĞ'DA

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Elazığ İl Başkanlığı binasının açılışı yapmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi.

SARIGÜL ELAZIĞ'DA

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Elazığ İl Başkanlığı binasının açılışı yapmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi.

Genel Başkan Mustafa Sarıgül, Elazığ programı kapsamında ilk olarak Elazığlı Şehit Polis Memuru Fethi Sekin'in Baskil ilçesindeki kabrini ziyaret etti, dua okudu. 

Genel Başkan Sargıgül daha sonra Elazığ şehir merkezine gelerek bir otelin konferans salonunda  partililerle bir araya geldi. Başbakan Sarıgül sloganıyla karşılanan Mustafa Sarıgül, salonu gezerek partilileri tek tek selamladı. 

Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin hedeflerini ve vizyonunu anlattı. 

Siyasi polemiklere girmeyen Sarıgül, iktidara geldikleri takdirde hayata geçirecekleri projelerden bahsetti.
 
"ÜLKEMİZDEKİ TÜM MOZAİKLERİ KUCAKLAYACAĞIZ"
Türkiye Değişim Partisi'nin ilkelerinden bahsederek sözlerine başlayan Sarıgül, "Türkiye Değişim Partimiz, Atatürk İlkelerine bağlı, Cumhuriyetin değerlerini geliştirerek her zaman koruyan, evrensel hukuk kurallarına uyan, inançlara saygılı, laikliği yaşatan, üretimi destekleyen, emeği koruyan, hudut  ve bayrak birliği diyen Türkiye Cumhuriyetinin en demokratik kitle partisidir. Türkiye Değişim Partisi olarak siyasetin dilini, yapılış şeklini değiştireceğiz. Siyasete o nezaketi, o kaliteyi, o zarafeti o saygınlığı biz kazandıracağız. Demokrasi uygar bir tartışma rejimidir. Demokrasi kavga rejimi değildir. Biz, barış barış içerisinde, insanlık içerisinde bütün yurttaşlarımızla partimizin görüş ve düşüncelerini paylaşacağız. Partimiz, ülkemizdeki kutuplaşmaya, gerginliğe son verdirecek olan partidir. Bunun için anlayışlı, uzlaşmacı, adaletli olacağız ve güzel ülkemizdeki tüm kültür mozaiklerini saygı ve sevgi ile kucaklaşacağız. Biz Ankara'ya kimsenin sofrasına oturmaya gitmiyoruz. Ankara'ya büyük bir demokrasi sofrası kurmaya gidiyoruz. Bu vatan sofrasında her dilden, her ırktan, her inançtan yurttaşlarımız olacak. Bu yurttaşlarımızın tek amacı olacak. Türkiye Cumhuriyetinde kardeşlik hukuku içerisinde barışı, özgürlüğü, demokrasiyi, insan haklarını el ele, kol kola, omuz omuza biz sağlayacağız"  diye konuştu. 

"KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLACAĞIZ"
Türkiye Değişim Partisinin özünün vicdan, fazilet ve adalet olduğunu söyleyen Sarıgül, "Yoksulların, yok sayılanların, çaresizlerin, kimsesizlerin kimsesi olacağız. Elimizde bayrak, yüreğimizde vatan ve millet sevgisi, Elazığ'a çare olmaya geldik. Türkiye Değişim Partisi olarak günden günü büyüyoruz. Gücümüze güç katarak Elazığ'a çare aramaya geldik.  Bizim ve arkadaşlarımızın milliyetçilik anlayışı akılcı, demekrotik Atatürk milliyetçiliğidir." dedi. 

DEPREM VE AFET BAKANLIĞI KURACAĞIZ
Erzincan, Yalova, Van ve Elazığ'da yaşanan yıkıcı depremleri anımsatan Mustafa Sarıgül, "Güneydoğu fay hattı hepimiz için önemli. Bu bilinen bir gerçek. O zaman bir an önce kentsel dönüşümleri vatandaşlarımızı ikna ederek, riskli binalardan biran önce kurtarmamız lazım. Para bulunur, mal bulunur ama can bulunmaz. Onun için biz mutlaka ve mutlaka tedbirlerimizi almamız lazım. Türkiye'miz deprem kuşağında olduğu için Türkiye değişim iktidarında deprem ve afet bakanlığını kuracağız. Türkiye'de deprem bir genel müdürlüğe emanet edilemez. Yıkılan binaları tamir ediyoruz. Yapanlardan Allah Razı olsun. Peki ama biz deprem olmadan, can kaybı olamadan çare bulmamız lazım." ifadelerine yer verdi. 

"ELAZIĞ TURİZM BÖLGESİ OLMALI"
Elazığ'ın gölleriyle, doğal güzellikleriyle, tarihi ile turizm bölgesi olması gerektiğini ifade eden Sarıgül, "Elazığ'a uçaklarının birinin inip, birinin çıkması lazım. Otobüslerin birinin gelip, birinin gitmesi lazım. Biz Elazığımızın doğal güzelliklerini, tarihi güzelliklerini dünyayla buluşturduğumuz zaman Elazığ'an katmadeğeri başka olacaktır." şeklinde konuştu. 

"ELAZIĞSPOR HAK ETTİĞİ YERE GELMELİ"
Elazığspor'un şehrin bir değeri olduğunu belirten Sarıgül; "Elazığspor şehrimize bir enerji, mutulluk vermekteydi. Galatasaray, Fenerbah, Beşiktaş, bir sürü takımlar geldiği zaman şehir onunla yaşıyordu. Mutlaka Elazığspor'u da hak ettiği yere gelmesi gerekiyor" dedi. 

"KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ PANDEMİ SÜRECİNDE ÖDENMELİ" 
Koronavirüs sürecinde esnafların büyük bir sıkıntı içerisinde olduğunu aktaran Sargül, şunları kaydetti: "Esnaflarımız bugün büyük bir sıkıntı içerisinde. Bir kez daha Ankara'ya sesleniyorum; Şartlar ne olursa olsun pandemi süresi içerisinde kısa çalışma ödeneğinin mutlaka ödenmesi lazım. Kısa çalışma ödeneği ödenmezse binlerce yurttaşımız işsiz kalır. Esnafımızın ışığı sönmesin. devletimizin ışığı sönmesin. Esnaflar 15 milyon yurttaşımızı ilgilendiriyor. Herkes şuanda kısa çalışma ödeneği bekliyor. Kısa çalışma ödenmezse çok büyük bir sıkıntı olacak."

"ÜLKEMİZİN SORUNLARINI TEK TEK ÇÖZECEĞİZ"
Türkiye'de yaşanan sorunlara değinen Genel Başkan Sarıgül, şunları söyledi"Türkiyemizi çok dolaşıyorum. Güllük gülistanlık olmadığını biliyorum. Çarşı pazar fiyatlarının ne kadar yükseldiğini biliyorum. Orta direğin nasıl ezildiğini görüyorum. İşçi arkadaşlarımızın mutsuz olduğunu, işsizliğin her geçen gün arttığını görüyorum. İnşallah Türkiye Değişim Partisi iktidarında, Allah'ımın izni ile ülkemizin sorunlarını tek tek çözeceğiz"

KAYNAK:ELAZIĞ HABER AJANSI