SİYASET
Giriş Tarihi : 07-05-2022 13:33

ŞERİFOĞULLARI AYRICALIKLI MI?

Şehrimizde son birkaç gündür yaşanan ve gerek yerel gerekse ulusal gündemde yoğun bir yer bulan olaylar karşısında CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un özelikle her olayda ana aktör olmasına rağmen Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yönelik herhangi bir değerlendirmede bulunmaması kamuoyunda “Gürsel Erol için Şerifoğulları ayrıcalıklı mı?” sorusunu gündeme getirdi.

ŞERİFOĞULLARI AYRICALIKLI MI?

CHP ELEŞTİRİSİNDE SUSTU

Seçildiği günden beri Ak Partili siyasilerin yaptıkları hataları ve yanlışları Elazığ seçmenine usta bir taktikle aktarmayı başaran Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın ülke gündeminde oldukça büyük yer edinen “senin önceki evinde duşakabin var mıydı?” diyaloğu ve sonrasında kendisi, partisi ve partilileri hakkında yaptığı açıklamalar karşısında suskunluğunu koruyor.

SEL AÇIKLAMALARINDA DA ŞERİFOĞULLARI YOK

Bayramın 3.günü meydana gelen sel felaketinden dolayı yaptığı açıklamada belediye başkan Şerifoğulları ile ilgili bir tek laf etmeyen Gürsel Erol “ Elazığ’ın alt yapı sorunlarının 20 yıllık AKP iktidarları ve yerel yönetimleri döneminde çözülmemiş olması Elazığ’ın sahipsizliğinin örneklerinden biridir”diyerek kendisine karşı açıklama yapan Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ile karşılıklı polemiğe girmişti.

AYRICALIĞIN NEDENİ NEDİR?

Elazığ Belediyesini üç yıldır yöneten Şahin Şerifoğulları’na tek söz etmeyen Erol’un Ak Parti iktidarını eleştirmesi kamuoyu tarafından  Gürsel Erol’un dünyasında Şerifoğulları’nın ayrıcalığının ne olduğu yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı.

Daha önce yaşanan çeşitli olaylarda da Ak Parti’ye ve Elazığ Milletvekillerine birçok eleştiri getiren Erol, her eleştirisinde Şerifoğullarını ayrı tutarak adeta eleştiri dokunulmazlığı kapsamına almıştı.

ARALARINDA GİZLİ İTTİFAK MI VAR?

Geçtiğimiz aylarda yaşanan gelişmeler karşısında Ak Parti’ye ve Ak Partililere sert eleştiriler yönelten Gürsel Erol’un Şerifoğulları’na yönelik hiçbir eleştiri getirmemesi aralarında gizli ittifak mı var sorusunu akla getirmişti.

ELAZIĞSPOR’DAN VETO YEDİ

Elazığspor için kader maçı olan Fatsa Belediyespor maçı öncesi danışmanları aracılığıyla Elazığspor’a 50 Bin TL prim vereceğini beyan eden Gürsel Erol’’un prim vaadi reddedildi.

Gürsel Erol tarafından vaadilen primi kabul etmeyeceğini açıklayan Serkan Çayır “Sayın Gürsel Erol ile birlikte Elazığspor üzerinden siyaset yapmaya çalışanların Elazığspor’umuzun ismini kullanmasına asla müsaade etmeyeceğiz”dedi.

Elazığspor için ölüm-kalım mücadelesi şeklinde geçecek maç öncesibirlik,beraberlik,moral,motivasyon en önemlisi maddi desteğe ihtiyaç olan bir dönemde ifade edilen bu primin kimlerin isteği ile reddedildiğine ilişkin spor kamuoyunda çeşitli yorumlar devam ediyor.

YİNE SUSACAK MI?

Mustafapaşa Mahallesinde yaşanan olay,sonrasında Şerifoğulları tarafından CHP’ye yönelik yapılan açıklama karşısında ses çıkarmayan bundan birkaç gün sonra şehirde hayatı durduran sel felaketi konusunda Belediye Başkanı olarak yaşananlardan sorumlu olan Şerifoğulları’na tek söz söylemeyen Gürsel Erol’un son olarak reddedilen Elazığspor prim teklifi sonrasında konuşup,konuşmayacağı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Elazığ kamuoyu CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’a yönelik ayrıcalıklı tutumunun nedenini ise süreç içerisinde yaşanan gelişmelerle öğrenecek gibi.

MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin