YEREL
Giriş Tarihi : 11-03-2021 14:37   Güncelleme : 11-03-2021 14:37

SONSÖZ MANŞET

Zübeyde Hanım Caddesi'nde Kurumlara Çifte Standart

SONSÖZ MANŞET

Geçtiğimiz aylarda Zübeyde Hanım Caddesine kuş uçuşu 330 metre uzaklıkta bulunan ve Tarım ve Orman Bakanlığına tahsisli arazi üzerinde yapılması düşünülen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hizmet binasını iptal ettiren İlimiz Ak Partili Vekiller ve Belediye Başkanının, DSİ 91. Şube Müdürlüğü yerleşkesinde yükselmeye başlayan inşaatla ilgili atacağı adımlar merak ediliyor.

Ortak Açıklama İle Nokta Koyulmuştu Ama?

AK Parti milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Tolga Ağar ve Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım devreye girmişler, ortak bir metin üzerinden ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda; “Zübeyde Hanım caddesi üzerinde, kamu binalarının inşa edilmemesi noktasında hassasiyetle yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda, Tarım İl Müdürlüğü hizmet binası, mevcut yerinde inşa edilecektir. Mevcut yerinde yapılacak ‘Tarım İl Müdürlüğü hizmet binası’ şehrimize hayırlı olsun” diyerek tartışmaya son noktayı koymuşlardı.

Konu SÖZSÖZ Gazetesinde Gündem Oldu…

Konuyu gazetemizin 25 ve 26’ıncı sayılarımızda gündeme getirmiş ve “Mevcut alanda biten ya da inşaatı başlayan projeler ne olacak?” diye sormuştuk.

Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki resmî kurumların şehir dışına taşınacağını ve Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde kamu binalarının inşa edilmemesi noktasında hassas olduklarını açıklayan başta Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları olmak üzere tüm siyasilerin bu açıklamaları daha hafızalardan silinmemişken DSİ 91. Şube Müdürlüğü yerleşkesinde yükselmeye başlayan inşaat kafaları karıştırdı.

Bina Hızla Yükseliyor…

İnşaatına 5-6 ay önce başlanıldığı öğrenilen binanın 1.kat kaba inşaatı bitmiş ve çalışmalar hummalı bir şekilde devam etmekte. Yeni İdare binası inşaatı bittikten sonra eski binanın yıkılacağı haber merkezimize gelen bilgiler arasında.

Hatırlayacağınız üzere, daha önce aynı cadde üzerinde DSİ 9.Bölge Müdürlüğü idari binası ve lojmanları yapılmıştı. Bu İnşaatlar yapılırken sessiz kalma tercih edilmişti. Yani DSİ Bölgesi ile Şubesi ile gerçek anlamda Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yapılaşırken diller yutulmuş; konu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü hizmet binası olunca herkes bülbül gibi şakıyıvermişti. Çifte standart mı? Yoksa bilinmeyen gerçekler mi var. Kamuoyunun bu hususlarda bilgilendirmeye muhtaç olduğunu Zübeyde Hanım Caddesi ile ilgili son noktayı koyanlara kamuyu adına hatırlatmada bulunuyoruz.