YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 17:36   Güncelleme : 12-11-2020 17:36

SONSÖZ MANŞET

Elazığ Depremi İçin "Komisyon Teklifi"Reddedidi.

SONSÖZ MANŞET

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tarafından TBMM kürsüsünden Elazığ depremi için milletvekillerinden oluşacak bir araştırma komisyon kurulması önerisi Ak Parti ve MHP milletvekillerinin oyları ile reddedildi…

Erol tarihi bir konuşma yaptı…

TBMM'de CHP Gurubunun Meclise sunduğu Elazığ depremiyle ilgili araştırma önergesi görüşmelerinde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol konuşma yaparak Elazığ için bir komisyon kurulması gerektiğini ifade ederek depremin ardından ilde sorunların artarak devam ettiğine dikkat çekti.

Balık’a göre devlet üzerine düşeni yapmış…

Milletvekili Gürsel Erol’un konuşmasının ardından önergeyle ilgili AK Parti Gurubu adına Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık söz aldı. Milletvekili Balık konuşmasında Elazığ’da yapılan çalışmaları anlatarak, devletin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiğini ifade etti.

Erol: Sahipsiz bir şehrin dertli bir Vekiliyim…

Erol TBMM’de yaptığı konuşmada ilin sahipsizliğine ve deprem sonrası çaresizliğine dikkat çekerek,Karşınızda yalnızca Elazığ milletvekili olarak değil, sahipsiz bir kentin, sorunlu yurttaşlarının dertli bir milletvekili olarak karşınızdayım. Deprem sonrası yalnızca depremi, depremden sonraki kriz yönetimi olarak düşünmeyin. Depremle ilgili süreci 3 ana başlıkta toplamak lazım. Bir depremin yaratacağı zararların engellenmesiyle ilgili alınacak tedbirler. Bu teknik bir konu. İki, depremin yaşandığı süreçten itibaren kriz yönetimi. Yani depremin olduğu kentte kaosu engelleyecek önlemler. Vatandaşın iaşe, barınma talepleri. Üç, afet yönetimi o ne? O da depremden sonra vatandaşların mülkiyet hakkının korunması. Ne yazık ki Elazığ’da bu mülkiyet haklarının korunmasıyla ilgili bir sorun var” dedi.

Komisyon kurulması önerisi reddedildi…

Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol konuşmasında Elazığ depremi için komisyon kurulmasını önererek, “Elazığ’a bir komisyon kurulmalı. Çünkü deprem oldu, kriz doğru yönetildi. Afet süreci yönetimiyle ilgili aksaklıklar var, problemler var. Vatandaş çaresiz, hala konteyner de yaşıyorlar ve bu kış konteyner da geçecek. Hala yapılmayan evler var. Hala mülkiyet sorunu var, hala tapu sorunu var. Var, var, var var… Bir komisyon kurun bu komisyona muhalefet partilerden hiç kimseyi almayın. AK Parti’nin milletvekilleri olsun. Çünkü sizde insansınız, sizin de vicdanınız var. Gelip mağduriyeti gördüğünüz zaman, görmemezlikten gelemezsiniz. Ama bu parlamentoda bu talebi görmemezlikten gelmeyin. Gelin Elazığ’da o vatandaşın taleplerini sorunlarını, beklentilerini, mağduriyetlerini, hak gaspını görün” değerlendirmelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından TBMM’de Elazığ Depremiyle ilgili önerge için oylamaya gidildi. Oylama sonucunda önerge Ak Parti ve MHP oyları ile reddedildi.