YEREL
Giriş Tarihi : 18-02-2022 21:15   Güncelleme : 18-02-2022 21:26

SU FİYATINDA DAHA YÜKSEK İNDİRİM BEKLENİYOR

Kamuoyu Elazığ Belediyesinden su bedellerinde daha yüksek indirim bekliyor.

SU FİYATINDA DAHA YÜKSEK İNDİRİM BEKLENİYOR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÇAĞRISINA

ELAZIĞ BELEDİYESİ EN DÜŞÜK ORANDA CEVAP VERDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Partili Belediyelere” su faturalarında indirim” için talimat vermesinin ardından bir çok Ak Partili belediye harekete geçerek yüzde 17’lere varan oranlarda indirime gitti. Elazığ Belediyesi en az oranda indirime giren Belediyelerden biri oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmasında AK Partili belediye başkanlarına seslenerek "AK Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın" Biz AK Parti’yiz. En az KDV indirimi kadar şartları uygun olanlar, bunun da üzerinde bir oranda indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır.talimatının ardından Ak Partili belediyeler hemen harekete geçti.

YOZGAT %17 İNDİRİM YAPTI

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse yaptıkları indirimi şöyle duyurdu: “Cumhurbaşkanımızın yüzde 8 KDV'yi yüzde 1'e düşürmesine ilaveten Yozgat Belediyesi olarak tüm abonelerimize bir de yüzde 10 indirim kararı aldık. Şehrimizde su fiyatlarında toplamda yüzde 17'lik indirim yapılmış oldu. Hayırlı olsun."

BATMAN’DA İNDİRİM %17

Batman Belediyesi su fiyatlarındaki yüzde 7’lik KDV indirimin ardından şimdi de yüzde 10’luk su fiyatı indirimi yaptı. Böylelikle su faturalarında yüzde 17’lik indirim olacak.

NEVŞEHİR %14 İNDİRİM YAPTI

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın su tarifelerinde indirim yapılması çağrısı üzerine yüzde 7 KDV indirimine ilave olarak Nevşehir’de su tarifelerinde yüzde 7 indirim daha gerçekleştireceklerini söyledi. Böylelikle Nevşehir’de su tarifelerinde uygulanacak olan indirim oranı yüzde 14’e yükseldi.

KONYA %14 İNDİRİME GİTTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da toplam yüzde 14'lük indirim gerçekleştirdiklerini belirterek, "Su fiyatlarında yüzde 7 ilave de Konya Büyükşehir Belediye Meclis kararı ile indirim gerçekleştirmiş olduk. Böylece totalde su fiyatında yüzde 14'lük bir indirim gerçekleştirmiş olduk" dedi.

VAN %14 İNDİRİM UYGULAYACAK

Van Büyükşehir Belediyesi de su fiyatlarındaki indirim çağrısına duyarsız kalmadı. Üstelik yüzde 7'lik KDV indirimine ilave yüzde 7 daha indirim yaparak indirim oranının yüzde 14 olarak uygulanacağını duyurdu.

DİYARBAKIR %23’5 İNDİRİME GİDİYOR

Su fiyatını ocak ayında yüzde 16,5 düşüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ek olarak KDV indirimini de yansıtacak.

ELAZIĞ BELEDİYESİ %7’DE KALDI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise yaptığı açıklamada;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı karar ile enflasyonla mücadele kapsamında; Elazığ Belediyesi olarak su tüketim Bedelindeki KDV oranını %8’den %1’e indirdik.” demişti.

ELAZIĞ KAMUOYU DAHA YÜKSEK İNDİRİM BEKLİYOR

Ak Partili birçok belediye su bedellerinde yüzde 10’un üzerinde indirime giderken Elazığ Belediyesi’nin sadece yüzde 7 indirim yapmasının yeterli olmadığını belirten vatandaşlar Elazığ Belediyesinden ek indirim bekliyor.

HABER:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin