YEREL
Giriş Tarihi : 03-11-2021 13:12   Güncelleme : 03-11-2021 13:21

TAVRI DEĞİŞİYOR

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un son dönemde yaşanan gelişmelerin ardından önceki tavrını değiştirdiği gözlemlendi.

TAVRI DEĞİŞİYOR

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un son dönemde siyasi parti il başkanlarının açıklamaları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ ziyaretinde randevu verilmemesi gibi yaşanan gelişmelerin ardından önceki tavrını değiştirdiği gözlemlendi.

Geçtiğimiz hafta sonu katıldığı televizyon programlarında ve yaptığı açıklamalarda Milletvekili Gürsel Erol’un daha önceki yapıcı tavrının yerine eleştirel bir tavır aldığı, siyasi partilerle polemiğe girdiği açık bir şekilde görüldü.

ÖNCEKİ HAFTA SORMUŞTUK!

Elazığ SONSÖZ Gazetesi olarak, İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ ziyaretinde yaşananlardan sonra “Gürsel Erol’un Bundan Sonra Tavrı Ne Olacak?” sorusunu sormuş, bundan sonra ki tavrının da Elazığ seçmeni tarafından dikkatle takip edileceği dile getiriliyor değerlendirmesinde bulunmuştuk.

EROL:ÇOK SESSİZ KALDIM

Elazığ Miletvekili Gürsel Erol’un yakın çevresine; “bugüne kadar şehirde siyasal gerginlik yerine hoşgörü hakim olması, sorunların çözümüne katkı sağlamak için çok sessiz kaldım. Ama artık yeter bundan sonra tavrımız değişecek, sessiz kalmayacağız. Elazığ bu halde iken daha fazla sessiz kalamayız” dediği iddia edildi.

ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANINA NE CEVAP VERECEK?

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Belediye Meclis toplantısında yaptığı açıklamada; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kamu yatırımını şova dönüştürmesinden dolayı randevu talebine cevap verilmediğini belirtmesinin ardından şimdi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un buna ne cevap vereceği merak konusu oldu.

Elazığ Belediyesi’nin yaptığı açılış programlarına katılarak Şerifoğulları’nın şovunun (Şerifoğulları kamu yatırımlarına şov dediğinden bu ifade kullanıldı) en önemli parçalarından biri olan, Şerifoğulları’na “iyi bir belediye Başkanı” diyen Gürsel Erol’un vereceği cevap siyasi duruşunun önemli göstergelerinden biri olacak.

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİN SUSKUNLUĞUNUN SEBEBİ NEDİR?

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Elazığ Belediye Meclisinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik konuşmasına CHP’li Meclis üyelerinin sessiz kalması dikkat çekmişti.

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un tavır değişikliğinin CHP’li Meclis Üyelerinde ne düzeyde görüleceği, şehrin sorunlarını gündeme getirmede ne kadar başarılı olacaklarını zaman gösterecek.