SİYASET
Giriş Tarihi : 16-10-2021 16:29   Güncelleme : 16-10-2021 17:09

TAVRI NE OLACAK?

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ ziyareti sırasında randevu vermeyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile ilgili bundan sonra takınacağı tavır merakla bekleniyor.

 TAVRI NE OLACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ ziyareti sırasında randevu vermeyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarıile ilgili daha önce “nezaketli, iyi bir belediye başkanı’ değerlendirmesinde bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un şehrin misafirperverliğine yakışmayan bu tutumdan sonra nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor.
Elazığ’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na randevu verilmemesinin Milletvekili Gürsel Erol’un CHP çevrelerindeki algılamasını da olumsuz etkileyeceği düşünülürken bundan sonra ki tavrının da Elazığ seçmeni tarafından dikkatle takip edileceği dile getiriliyor.
Daha önceki süreçlerde Belediye Başkanı Şerifoğulları’nın kendisiyle ilgili ağır eleştirileri karşısında bir tavır ortaya koyamayan Erol’un bu olaydan sonra yeni bir tutum alması bekleniyor.

EROL, ÖVGÜLER DİZİYORDU
Hatırlanacağı üzere, 2020 yılının Mayıs Ayında Katıldığı bir tv programında Kendisi hakkında “Siyasi sahtekar,Liseden sonra bir eğitimi oldumu,cebinde kırk maske ile geziyor,Google a “Gürsel erol ihale “yazın bakalım ne çıkıyor diye açıklamalar yapan belediye başkanı Şahin Şerifoğulları ile bu açıklamalarının arkasından (pandemi dolayısıyla)yumruk,yumruğa pozlar veren ve belediye başkanının organize ettiği toplantılara davet edilip Belediye başkanı hakkında övgü dolan konuşmalar yapan Gürsel Erol’un Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ ziyareti sonrası nasıl bir tavır takınacağı merak edilmeye başladı.

METİN BULUT’UN STRATEJİK HATASI AK PARTİLİLERİ ZORA SOKTU
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un ‘CHP’yi Elazığ’da okul yapmaya davet ediyoruz! İsteğinin ardından, harekete geçen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol konuyu hemen CHP’li belediyelere iletmiş,İzmir, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden okul yapım sözü almıştı.
Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un talebi üzerine CHP’li belediyeler Elazığ’a okul yapmasına rağmen, aynı gün Elazığ’da bulunan Bulut’un Kovancılar’da Kaz Çiftliğini ziyaret etmesi siyasi hamle başarısızlığının dışa vurumu olarak değerlendirildi.
Milletvekili Bulut’un CHPli belediyelerden okul istemesinin stratejik bir hata olduğu, okul protokolünün imzalandığı gün ise Kaz çiftliği ziyaretinin ikinci bir hata olduğu ifade ediliyor. 
AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un ‘CHP’yi Elazığ’da okul yapmaya davet ediyoruz! İsteğinin ardından, harekete geçen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol konuyu hemen CHP’li belediyelere iletmiş,İzmir, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden okul yapım sözü almıştı.
VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Geçtiğimiz Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ depremi sonrası yapımı için söz verdiği Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul projesinin protokolünü imzalamak ve bir dizi ziyarette bulunmak amacıyla Elazığ’a geldi.
İmza töreninde ilimiz siyasilerinden kimsenin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Vatandaşlar sosyal medya üzerinden yayınladıkları mesajlarla Elazığ Misafirperverliğini İmamoğlu’ndan esirgeyen siyasilere ateş püskürdüler.

EROL: MAHCUP OLDUK
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İmamoğlu’na “mahcup olduklarını” belirtti.Erol, “Keşke ilimizin bürokratları ve siyasetçileri de burada jestinize, nezaketinize karşılık verip protokolde bulunuyor olsaydı, sizden yeni bir şeyler isteyebilselerdi. Ama bu mahcubiyetimizi temel atma töreniyle gidereceğiz” dedi.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Vali ve belediye başkanından randevu talep etmesine rağmen kendisine geri dönüş yapılmadığını belirtti.
Yaşanan bu gelişmelerden sonra Gürsel Erol’un özellikle Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na karşı takınacağı tavır şimdiden merak edilmeye başlandı.