GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2022 15:46

TEK AK PARTİLİ METİN BULUT MU?

Bayramın üçüncü günü başlayıp aralıklarla yağan yağışlarıın arkasından siyasal alanda başlayan söz düellosu devam ediyor.

TEK AK PARTİLİ METİN BULUT MU?

Bayramın üçüncü günü başlayıp aralıklarla yağan yağış nedeniyle vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı Elazığ’da, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın daha önceki belediye başkanlarını itham eden açıklamalarının ardından siyasal alanda başlayan söz düellosu devam ediyor.

Şerifoğulları’nın meteorolojinin uyarılarına rağmen, önlem ve tedbir almamasına yönelik eleştiriler karşısında kendini aklamak için önceki Ak Partili belediye başkanlarını hedef gösterdiği alt yapı tartışması ile başlayan söz düellosu, siyasi polemiklere taşındı ve Ak Partili Metin Bulut ile CHP Milletvekili Gürsel Erol’un karşılıklı polemikleriyle devam etti.

FİTİLİ ŞERİFOĞULLARI  ATEŞLEDİ

Aslında her şey Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın paylaşımı ile başladı.

Yağışların günlük yaşamı durdurması ve şehirde büyük mağduriyetler yaşanması üzerine Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, işin kolayına kaçıp topu eski belediye başbakanlarına atarak işin içinde çıkacağını sandı.

3 yıldan beri belediye başkanlığını yaptığı bir şehirde, yağışların sele dönüştüğü ve araçların kaybolduğu ve muhalif siyasilerin tezini destekleyecek bir resmi yayınlayıp altına da; “Kıymetli hemşehrilerimiz, kısa süreli bir yağışta bile şehrimizin altyapısının ne kadar yetersiz olduğunu görüyoruz” diyerek tartışmanın fitilini ateşledi.

ŞERİFOĞULLARININ PASI, CHP’Lİ EROL’A YARADI

Başkan Şerifoğulları, Ak Partili belediye başkanları başta olmak üzere tüm başkanları suçlayıcı ve hatta hedef gösterici bir açıklamayı yapar da CHP milletvekili bu pası gole çevirmez mi?

Sisli havayı iyi kollayan kurt siyasetçi Gürsel Erol, Şahin Şerifoğulları’ndan altığı tüyo ile geçmişten bugüne Ak Partili belediyelerin ve iktidarın becerisizlikliği, Elazığ’ın sahipsizliği söylemini tekrar edip çözüm olarak da CHP belediyeciliğini gösterdi.

AK PARTİ’YE TEK SAHİP ÇIKAN METİN BULUT OLDU

Bu durum karşısında Ak Parti’nin onurunu kurtarmak da MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan yardımcısı ve Ak Parti Elazığ Milletvekili olarak Metin Bulut’a düştü. Gürsel Erol’un Ak Partili belediyeleri ve iktidarı eleştirmesi karşısında tüm Ak Partili siyasi aktörler üç maymunu oynarken Erol’a gereken cevabı Bulut verdi ve abilik görevinin hakkını verdi.

Bulut, Ak parti iktidarı ve belediyelerin “dünden bugüne” her türlü hizmetin en iyisini yaptığına dikkat çekip Elazığ’ın sahipsiz olmadığını Erol’un CHP belediyeciliğini çözüm olarak sunmasını da komediden öte bir şey değil diyerek cevap verdi.

MUHATAP KİM?

Aslında Bulut’un bu açıklamasının asıl muhatabı CHP Milletvekili Gürsel Erol gibi gözükse de  Bulut en anlamlı ve ince mesajı da Başkan Şerifoğulları’na veriyordu. Hem de Ak Parti Milletvekili olması yanında MKYK üyesi ve Teşkilat Başkan yardımcısı sıfatıyla.

Parti disiplini, teşkilat anlayışı, dava şuuru ve aidiyet bilincinin yetersiz olduğunun bir göstergesi olan Başkan Şerifoğulları’nın bu açıklaması, siyasi reddi miras olarak yorumlandı.

ŞERİFOĞULLARI’NA MESAJ VERDİ

Elazığ Milletvekili Metin Bulut’un açıklamaları her ne kadar Gürsel Erol’a yönelik değerlendirilse de Şerifoğulları’na da mesaj göndererek önceki dönemleri töhmet altında bırakan açıklamaları yerine geçmiş dönemlerde yapılan hizmetlere de sahip çıktı. Bulut bu açıklamaları ile Şerifoğulları’na da parti kültürü içerisinde ders vermiş oldu.

EROL: “ELAZIĞ’I AYRICALIKLI İL YAPACAĞIZ”

AK Parti Milletvekili Metin Bulut’un açıklamasına Gürsel Erol’dan yeni bir açıklama daha geldi.

Seçimde iktidar olarak Elazığ’ın kaderini değiştireceklerini ve 20 yıllık beceriksizliği, ihmali telafi edeceğini söyleyen Erol, “Elazığ’ın sahibi Elazığlılarsa sorun yok, ama zaten sorun milletvekili arkadaşların iktidar olarak Elazığ’ımıza sahip çıkmaması ve bu kenti sahipsiz bırakmasıdır. İnşallah ilk seçimde iktidar olarak Elazığ’ın kaderini biz değiştirerek bu kenti sahipsiz bırakmayacağız, ilimizi iktidarın uygulamalarında öncelikli ayrıcalıklı örnek bir Elazığ yapacağız” ifadelerine yer verdi.

BULUT: “EROL, KENDİ MEMLEKETİ TUNCELİ’YE NE HİZMET YAPMIŞ”

CHP milletvekili Erol’un yaptığı ikinci açıklamaya Bulut’tan da ikinci açıklama gecikmedi.

Ak Parti iktidarının, Cumhuriyet Tarihinin rekor konut üretiminin Elazığ’da yapıldığını 25.000 konut inşa edilerek dünyaya örnek olacak büyük bir başarıya imza atıldığına dikkat çeken Ak Parti Milletvekili Metin Bulut,

“CHP’li Gürsel Erol bize ithafen yaptığı açıklamanın bir yerinde Elazığ’ı ayrıcalıklı ve örnek şehir yapacaklarından bahsediyor. Kendi memleketi Tunceli’de milletvekilliği yaptı. Tunceli kendisiyle hangi ayrıcalıkları kazandı? Bir anlatsın da bizler de bilelim. Biz açıklamamızda CHP Belediyelerinin şehirleri nasıl perişan ettiğini örnekleriyle anlattık. Buyursun o öve öve bitiremediği CHP Belediyeciliği ile ilgili ortaya koyduğumuz somut gerçeklere itiraz etsin. Siyaset krizden, kaostan, afetlerden nemalanma fırsatçılığı değildir. Sürekli alkış peşinde koşmak siyaset değildir. Her fırsatta tribünlere oynamak siyaset değildir. Bu basit hakikatleri CHP’li Milletvekili Gürsel Erol’a hatırlattık ve hatırlatmaya devam edeceğiz. Bıkmadan, usanmada, sabırla” ifadelerini kullandı.

AK PARTİYİ AK PARTİLİ SEÇİLENLER BİLE ANLAYAMAMIŞ

Yaşanan bu polemikler de gösteriyor ki Ak Parti’nin hizmetlerini birçok seçilmiş Ak partililer bile anlayamamış ve kavrayamamış. Geçmişten bugüne Ak Parti’nin ortaya koyduğu hizmetleri değil savunmak ve arkasında durmak, eleştiri konusu yaparak muhalif siyasetçilere malzeme verecek bir sorumsuzluk içine düşülmüş.

HABER-YORUM:MEHMET ŞAĞBANŞUA

AdminAdmin