YEREL
Giriş Tarihi : 08-03-2022 16:01

TEMA VAKFI ÖĞRENCİLERLE

TEMA Vakfı Elazığ İl Temsilciliği tarafından “Hayata Fısılda” E-Twinning Proje’sine Katılan Elazığ Balakgazi Anaokulu öğrencilerine ziyarette bulunuldu.

TEMA VAKFI ÖĞRENCİLERLE

“Hayata Fısılda” E-Twinning Proje’sine katılan öğrencilere TEMA Vakfı İl temsilcisi Fethi Ahmet ERSARI tarafından Tema gönüllüsü kartları teslim edilerek hediyeler takdim edildi.

Elazığ Balakgazi Anaokulu tarafından uygulanmaya başlanan 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi kapsamında çocuklar için bir çok etkinlik düzenleniyor. Çocukların doğanın ve çevrenin korunması, çevre sorunlarına karşı duyarlı olmaları, sürdürülebilir yaşam ilkesini benimsemeleri konusunda bilinçlenmeleri amaçlanıyor.

Bu kapsamda, ağaç dikimi, doğa gezileri, bilgi yarışmaları, evde yoğurt mayalama, drama etkinlikleri ve limonata yapımı gibi etkinliklerde çocukların etkin rol alarak öğrenmesi ve ailelerin de eğitim-öğretime aktif bir şekilde katılması amaçlanıyor.

Söz konusu projeyi yürüten Balakgazi Anaokulu öğretmenlerinden Özgül ARI, 'Hayata Fısılda' E-Twinning Projesi kapsamında yapılan proje ile öğrencilerin ayrıca evde ebeveynleriyle birlikte istediği bir konuda araştırma yaparak hazırladıkları sunumu diğer öğrencilere anlatacaklarını belirterek, "Bu proje ile amaçlananın; teknoloji karşısında robotlaşan ve odalarına hapsolan çocuklarımıza doğanın bir parçası oldukları hususunun tekrar hatırlatılarak ve hayatı yaparak, yaşayarak ve araştırarak öğrenmeleri ve hayatın içine tekrar geri dönüşlerini sağlamaktır. Yine ailelerin de bu proje ile eğitim-öğretimin içine aktif bir şekilde katılmaları amaçlanmaktadır" dedi.

AdminAdmin