TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 08-08-2020 21:55   Güncelleme : 08-08-2020 21:55

TROKET VE GÖKRUH FİNALE YÜKSELDİ

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Tasarım ve İnovasyon Merkezinin AR-GE Bölümünde İki takım halinde kurulan TROKET ve GÖKRUH takımları adını finale yazdırdı.

TROKET VE GÖKRUH FİNALE YÜKSELDİ

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Tasarım ve İnovasyon Merkezinin AR-GE Bölümünde TEKNOFEST yarışmasına katılım sağlamak amacıyla, İki takım halinde kurulan ve çalışmalarını burada devam ettiren tamamı Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinden İsmet Özen’in koordinesinde, Elektrik-Elektronik, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği öğrencilerinden ve Öğretim Görevlileri tarafından oluşan TROKET ve GÖKRUH takımları adını finale yazdırdı.

TRoket Takımımız TEKNOFEST 2020 Roket Yarışması Orta İrtifa kategorisinde 516 takımın başvurdugu ve Ön Tasarım Raporu aşamasında değerlendirmeye alınan 158 takım içerisinde 34.sırada yer almıştır. Kritik Tasarım Raporu ve Test Hawk Raporu aşamasında ise 7.siraya yükselerek adını finale yazdırmıştır.

GokRuh Takımı TEKNOFEST 2020 Roket Yarışmasi Alçak İrtifa kategorisinde 504 takımın başvurdugu ve Ön Tasarım Raporu aşamasmda değerlendirmeye alınan 177 takım içerisinde 13.sırada yer alarak tamamlamıştır. Kritik Tasarım Raporu vee Test Hawk Raporu aşamasında ise 5.sıraya yükselerek adını finale yazdırmıştır.

 

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak her iki takımımızı da kutlar başarılarının devamını temenni ederiz.