GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-01-2022 14:04   Güncelleme : 22-01-2022 14:10

ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK MI?

“İlimizin cumartesi gece saatlerinden itibaren tekrar kar yağışının etkisi altına girmesi bekleniyor. Bir hafta sürecek kar yağışı dolayısıyla toplu ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı merak ediliyor.

ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK MI?

Cumartesi günü hafif olarak başlayacak olan kar yağışı, cumartesiyi pazara bağlayan geceden itibaren zaman zaman yoğunluğunu artıracak. Pazar günü ise kuvvetli  olması tahmin edilen kar yağışının Önümüzdeki Cuma gününe kadar devam etmesi bekleniyor.
Beklenilen kar yağışı nedeniyle vatandaşlar tedbirlerin şimdiden alınmasını ve geçen kar yağışında yaşanan sıkıntıların yeniden yaşanmaması için Elazığ Belediyesini şimdiden uyardılar. 
Geçtiğimiz hafta iki gün süren ve şehir trafiğini alt-üst eden kar yağışı nedeniyle çok zor anlar yaşayan vatandaşlar “Belediye Şimdiden tedbirlerin alsın.Geçtiğimiz defa yaşattıkları rezaleti bu defa da yaşamak istemiyoruz.Lütfen Rahmeti zahmete dönüştürmesinler”dediler
ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ
Geçtiğimiz hafta Kar yağışı kesildikten sonra verilen Ücretsiz ulaşım hakkının amacına ulaşmadığını ifade eden vatandaşlar”Diğer Belediyeler bu hakkı kar yağışının yoğun olduğu günlerde trafik kazalarının olmaması,vatandaşların özel araçlarıyla trafikte sorun yaşamamaları sebebiyle özellikle kar yağışının olduğu günlerde almışlardır.Bizim Belediyemizin aldığı bu karar neye yaradı inanın bizde bilmiyoruz.
YARINDAN İTİBAREN 1 HAFTA ÜCRETSİZ OLSUN
Yarından başlayıp önümüzdeki Cuma gününe kadar süreceği açıklanan yoğun kar yağışı nedeniyle trafikte sıkıntıların tekrar yaşanmasını istemeyen vatandaşlar”Belediye yarından itibaren 1 hafta boyunca ulaşımı ücretsiz yapsın.Bu sayede halkımız özel araçlarıyla trafiğe çıkmaz ve fazla bi sıkıntı yaşanmaz”diyerek Belediyeden beklentilerini anlattılar.

BELEDİYENİN SAMİMİYETİ TEST EDİLECEK
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen kar yağışında gerekli tedbirleri almadığı ve yapması gereken çalışmaları gerçekleştirmediği için gelen tepkileri ücretsiz toplu ulaşımla dindirmeye çalışan Elazığ Belediyesi’nin bu hafta ki kar yağışında ulaşımı ücretsiz yapmaması halinde samimiyeti sorgulanacak. Eğer belediye kar yağışında yaşanan trafik sorunu dolayısıyla ulaşımı ücretsiz yaptıysa yine aynısını yapması lazım. Gündem değiştirmek için yaptıysa yani samimi değilse ulaşımı ücretsiz yapmayacak demektir. 
Bekleyip göreceğiz Elazığ Belediyesi ne kadar samimi!

AdminAdmin