YEREL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 12:59   Güncelleme : 17-12-2021 13:25

YAVUZ DONAT ELAZIĞ'I YAZDI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan’ın daveti ile aralık ayı başında Elazığ’a gelen Türk medyasının duayen İsmi Yavuz Donat, Elazığ’la ilgili izlenimlerini iki gün süren yazı dizisiyle SABAH Gazetesi’ndeki köşesine taşıdı.

YAVUZ DONAT ELAZIĞ'I YAZDI

Elazığ Tso Yönetim kurulu başkanı Asilhan Arslan Elazığ İlinin sosyo-kültürel ve ekonomik yapısı ve günlük hayatın içinde yer alan birçok konuya değinen Donat’ın Elazığ’ı Türkiye gündemine taşımasının çok değerli olduğunu ifade ederek , ilin potansiyelinin tanıtımına yönelik girişimlerinin devam edeceğini söyledi.

Arslan: Elazığ adına çok değerli bir çalışma olmuştur

Sabah Gazetesi yazarı ve Türk medyasının usta ismi Yavuz Donat’ın iki gün süren yazı dizisinin ilin tanıtımı ve gündeme taşınması adına çok değerli bir hizmet olduğunu ifade eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “Sayın Donat ile sonbaharda TOBB’nin bir programı vesilesiyle yolculuk etmiştik. Uçakta uzun sohbet etme imkanımızla birlikte kendilerini Elazığ’da ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı ifade etmiştik. Aralık ayı başında Sayın Donat ilimize teşrif ederek misafirimiz oldu. Sayın Valimizle bir araya gelme imkanı bularak, deprem sonrası konutlarla ilgili yapılan çalışmalar, aşılama ve pandemiyle mücadele, mülteci sorunu, güvenlik, ilin tanıtımına yönelik girişimler ve sosyal yaşamla lgili çok detaylı sohbet imkanı oldu.

Tüm bunlarla birlikte ilimizin gastronomi, turizm, tarım, hayvancılık, ticaret ve yatırımlarla ilgili olarak hem yerinde ziyaretler hem de detaylı istişare etme imkanımız oldu. Medyamızın duayen ismi Sayın Yavuz Donat tüm bu gözlemlerini ve sohbetlerini Ülkemizin çok önemli basın kuruluşlarından biri olan SABAH Gazetesinde iki gün süren yazı dizisiyle gündeme taşımıştır. İlimizin tüm bu zenginliklerinin tanıtımı başta olmak üzere beklentilerimizin dile getirilmesi anlamında çok değerli bir hizmet olmuştur. Ben öncelikle halkımız ve iş dünyamız adına kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin tüm değerlerinin tanıtımına yönelik bu tür girişimlerimiz bundan sonraki süreç içerisinde de devam edecektir. 15 ve 16 Aralık tarihli SABAH Gazetesinde yayınlanan yazı dizisine ayrıca Odamızın www.elazigtso.org.tr web sitesi üzerinden de ulaşılabilmektedir” dedi.