Advert
Suat Toksun
Suat Toksun
Giriş Tarihi : 26-02-2021 12:57

Elazığ’a birde böyle bakın

Güzel bir coğrafyada yaşıyoruz,hele ki günümüzde siyaset,ekonomi,pandemi derken toplumsal olarak birçok sıkıntılar içine girdik.

Peki! Bu coğrafyada bu süreçte ve sonrasında neler yapılır? Kısaca anlatacağım bu yazıda memleketimizde bunlar var mıydı diyeceksiniz.

Toplumun her alanında insan gelişimine nasıl katkı sunarız düşüncesi ile kurulan sivil toplum kuruluşları , spor kulüpleri azda olsa bu coğrafik değerleri kullanıyor, fakat yeteri kadar değil.

Neler var bir bakalım;

Küçük ölüdeniz dediğimiz hazarbaba dağı, herkes sadece kayak merkezi ile bilir ama yamaçparşütcülerin en uğrak yeri evet yanlış okumadınız paraşüt hatta trekking.

Batıkşehir...Hazargölünde 13 yy kalma bir batıkşehir var. Yıllardır çekimlerini yaptığımız,suyun altında o şehri gezerken büyük keyf aldığımız,tarihi bir değer...

Hazargölünün çevresine ne demeli... Hergelen ziyaretcilerin tek bir cümlesi var; bu göl başka şehirde olsa neler yaparlardı. Evet insanın ağrına gidiyor değilmi? Bunun üstüne çok şey yazılır,çizilir,tartışılır. Biz böyle yapmıyoruz artık... Çünkü üreten etkinlik yapan faliyet yapan kuruluşlar var. Son 5 yılda yüze yakın yamaçparaşütü pilotu yetişti,500 den fazla dalgıç bunların yanında bisiklet,kano,doğasporları evet bunlar bacasız sanayi bu turizmin,memleketin kalkınmasında tanıtımında ,eğitiminde çok önemli yer alıyor.peki kimler bu değerleri feda ediyor? Ne uğruna.

Bunları diğer yazılarımda yazacağım bu ayrı bir konu

Ama unutmayınki bu memleketin tanıtımı kalkınması için üreten,çalışan,insanlarda var, sessiz kahramanlar diyelim. Konuşma üret deme vakti geldi....

diğer haftalara bu kahramanlarıda , şehri feda edenleride yazalım.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
E-GAZETE
SONSÖZ 35.SAYI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
SİZCE BİZİ KİM TEMSİL ETMELİ?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
ifşa kayseri escord kayseri esc ataşehir bayan partner escobar ifşa kayseri esc bayan http://kayseri.otelincele.net