Işıkver Maden İçin Çırpınıyor

Maden'de afete maruz bölgedeki konutlar ve kamu binaları için yıkım talimatı çıkmasının ardından açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, madenli vatandaşları kaderine terk etmeyeceğini söyledi.

Işıkver Maden İçin Çırpınıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Maden’de afete maruz bölgedeki konutlar ve kamu binaları için yıkım talimatı çıkmasının ardından açıklamalarda bulunarak Parti ayrımı gözetmeksizin Maden’in yanında olunması gerektiğini ve Madenlileri kaderlerine terk etmeyeceğini söyledi.

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver açıklamasında; “Seçim kampanyası süresince Maden’e ve Madenlilere verilen sözlerin tutulması gerekmektedir. Parti ayrımı gözetmeksizin Maden İlçemizin yanında olmak zorundayız. Özel bir firma marifetiyle biriken hafriyatı yıllardır kaldıramayan siyaset kurumu başta ben olmak üzere bu konudan mesuldür.

SİYASİLERE BİRARAYA GELME ÇAĞRISI

Işıkver açıklamasında"Kendi adıma Maden’i ve Madenliyi kaderine terk etmeyeceğime söz veriyorum fakat gücüm nereye kadar yeter onu da bilemiyorum. Bu itibarla ilimiz siyasetine Maden için biraraya gelme çağrısı yapıyorum. Türk Devleti dünyadaki en büyük imar faaliyetlerini gerçekleştiriyor, devletimizin depremin sonuçları ile mücadele noktasında başardıkları ile gurur duyuyoruz. Çok basit hamlelerle kurtulacağını bildiğimiz Maden’e yapılması muhtemel hizmetleri kim engelliyor ise tarih ve vicdanlar önünde vebâl altındadır. Maden’imizin göz göre yitip gitmesi kabul edilemez. Bu hususta temaslarımı sürdürdüğümü, meclis kürsüsünden konuyu gündeme getireceğimi, önergeler vererek konuyu gündemde tutacağımı, bakanlıklar nezdinde şahsım adına görüşmeler yapacağımı ifade ederek, ilimiz kamuoyunu saygı ile selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

 

MADEN'E YAZIK GÜNAH

Işıkver diğer açıklamsında da şu ifadelere yer verdi;"2 ekskavatör 5-10 kamyon ile 2-3 ayda kaldırılabilecek bir hafriyatı kaldırmayıp 227 senelik ecdat yadigarı Camiikebir Camisini, Sultan Abdülhamid Han’dan Sultan Abdülmecid Han’dan yadigâr Tarihi Hükümet Konağını, Tarihi Saat Kulesini, daha 9 sene evvel yapılmış bugünkü şartlarla yapılmaya kalkılsa 80-100 milyon lira bedelle yapılabilecek olan Maden Lisesini, onlarca kamu kurum binalarını ve tesislerini, vatandaşa ikamet edeceği yeni konut ve işyerleri yapmadan yüzlerce evi, onlarca dükkanı yıkmayı tercih etmek Madenliyi mağdur etmektir.

Maden’e yazık günah..

Bu uygulamayı ve hemşehrilerimize yapılan bu muameleyi içime sindiremediğimi ifade etmek istiyorum.

Bu memleket sahipsiz değil.

Dermanımız tükenene kadar insanımızın hakkını hukukunu savunacağız, herkes tarafından bilinmesini istiyor, bütün hemşerilerimizi selamlıyorum."

BİRLİK ÇAĞRISINA İLK CEVAP AÇIKKAPI'DAN

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver'in Maden için birlikte hareket edelim çağrısına Ak Parti Elazığ Milletvekil Ejder Açıkkapı sosyal medya hesaplarından Işıkver'e destek verdiğini açıkladı.

Açıkkapı paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi;

"Sayın Semih Işıkver vekilimiz #Maden İlçemiz ile ilgili olarak tüm siyasi partilerin bir araya gelmesi gerektiğini ifade etmiş.

Sonuna kadar destekliyor, Sayın Vekilime katılıyorum.

Tüm milletvekilleri olarak bir araya gelip Maden ile ilgili atılması gereken ne adım varsa bu adımları birlikte atmaya ben hazırım.

26.Dönem vekilliğimden başlayarak sürecin başından itibaren takip ettiğim  #Maden İlçemiz ile ilgili neler yapılmış, şu anda neler yapılıyor, neler yapılmalı ortaya koyup, süreci birlikte takip edebiliriz diye düşünüyorum.