Seyirci Kalmamalıyız!

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Aksaray Mahallesi'nde bulunan Elazığ Çimento Fabrikası'nın çevre ve insan sağlığına verdiği zarardan dolayı kaldırılması için topyekün mücadale çağrısında bulundu.

Seyirci Kalmamalıyız!

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda, bir işletmenin bir şehrin geleceğini ve toplumun sağlığını tehdit etmesine seyirci kalmamalıyız diyerek şunları kaydetti: “1950’li yıllarda faaliyete geçen ve o dönem il merkezi dışında kalan çimento fabrikası, yıllarca siyasetin malzemesi olmaktan öteye gidememiş, vaatler adeta havada kalmıştır" dedi.

Işıkver, Elazığ’ın coğrafi yapısının sadece belirli yönlerden hava akımına izin verdiğini ve çöküntü ovası olma özelliği taşıdığını belirterek, fabrikanın şehrin ortasında kalmış olmasının hava kirliliğini artırdığını ve bu durumun insanların yaşam kalitesini düşürdüğünü vurguladı. 

Çimento fabrikasının yıllık ortalama 160 bin ton üretimi ile gece gündüz durmadan çalışması, şehir halkını bezdirmiş durumda olduğunu ifade eden Işıkver, “Fabrikanın kaldırılması meselesi, 20 yılı aşkın süredir şehrin gündeminde olmasına rağmen herhangi bir ilerleme kaydedilememiştir.” dedi. 

Milletvekili Işıkver, bir işletmenin bir şehrin geleceğini ve halk sağlığını tehlikeye atmasına seyirci kalınmaması gerektiğini ve tüm kurumların bu konuda topyekûn mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

Kendi adına bu aziz şehrin tertemiz insanlarını mutsuz eden her konu ile mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğinin bilinmesini isteyen Milletvekili Işıkver "İlimiz Milletvekillerinin, Belediye Başkanının ve Sayın Valimizin şahsında bütün kurumlarımızın bu hususta topyekün bir mücadele ortaya koymamız gerektiği âşikar.."dedi.